Pitný režim je důležitý. Podle vědců pravidelný přísun tekutin dokáže zrychlit metabolismus až o neuvěřitelných 30 %. Proto neváhejte a každý den vypijte alespoň 2 litry. Samozřejmě nejlepší je voda, neslazené čaje nebo ředěné džusy. Opačný efekt mají všechny slazené nápoje, včetně limonád a přeslazených džusů, které v sobě skrývají přebytečné kalorie. Co když ale nemáte rádi obyčejnou vodu? Naštěstí existují čaje, které jsou chutné a mají hubnoucí efekt. Které to jsou?

Video od autora Tea Bloom vás seznámí s čaji, které jsou vhodné na hubnutí:

Zdroj: Youtube

Zelený čaj

Je voňavý a pokud si na něj zvyknete, i chutný. Z plejády zelených čajů doporučujeme čaj matcha. Jde o speciální čajový originál, který se nelouhuje a jeho účinnost je x krát větší, než už „zelené čajové klasiky“. Navíc matcha má větší podíl látky zvané EGCG, která výrazně zrychluje metabolismus, takže vám pomůže efektivněji hubnout.

Čaj matcha připravíte jednoduše: Stačí 1 čajovou lžičku matchy zalít 100 ml vroucí vody. Pozor – matcha se nelouhuje a jeden takový šálek se vyrovná 10 šálkům zeleného čaje, takže ho nikdy nepijte před spaním.

Máta: Hubne se už jen po její vůni

Je osvěžující, chutný a zamilují si ho i skalní odpůrci bylinkových čajů. Mátový čaj má příjemnou sedativní vůni. A podle studie publikované v v Journal of Neurological and Orthopaedic Medicine už samotná vůně máty povzbuzuje hubnutí. Využijte toho a uvařte si denně 3 šálky mátového čaje.

Příprava nápoje není těžká. Stačí pytlík sušeného mátového čaje zalít vodou a nechat chvilku vylouhovat. Čaj vám udělá dobře po těle (zejména žaludku, střevech), ale i na duši...

Oolong čaj

Jde o polozelený čaj s menším množstvím kofeinu, takže nepatří vyloženě mezi „nakopávače“ energie. Zato je ale plný antioxidantů, které napomáhají rychlejšímu metabolismu. Nápoj si připravíte snadno: Jednu dávku čaje zalijte vodou o teplotě 82 – 96° C. Směs louhujte 2 – 5 minut a poté vypijte.

Víte o tom, že stejný čaj můžete louhovat 5x? Jen nezapomeňte s každým nálevem prodloužit louhování zhruba o 1 minutu. Čaj můžete pít bez problémů každý den. Hodí se zejména k výrazným jídlům jako jsou mořské plody, grilované či uzené maso.

Skořicový čaj

Skořice zrychlí metabolismus a zároveň zamezí hromadění přebytečné vody v těle. Jak si ho připravíte: Zalijte svitek skořice 250 ml vroucí vody. Nechte nápoj pod pokličkou 15 minut odstát a poté ho vypijte. Nejlépe je skořicový čaj pít před jídlem, protože podpoří jeho trávení.

Související články

Zdroje: www.prozeny.cz, www.onlinefitness.cz