Nevyhazujte peníze a zapomeňte na drahé dietní doplňky, které mají bez práce samy spálit přebytečný tuk na problémových oblastech vašeho těla. Stejně tak neposlouchejte reklamy na přístroje, které všechnu práci udělají za vás a vy díky nim budete mít, nejlépe už za týden, na břiše pekáč buchet a zadek jako dva kmínky. Nic z toho s největší pravděpodobností nebude fungovat. Vsaďte na jiný způsob hubnutí. Poradíme, jaký.

Tajemství odhaleno

Způsob hubnutí, na který přišli vědci, je poněkud bizarní, ale má své opodstatnění. Co musíte udělat, abyste hubli? Podívejte se ve videu:

Zdroj: Youtube

Pro mnohé to bude velké překvapení. Samozřejmě, že alfou a omegou hubnutí a zbavování se přebytečného tuku, je vytvoření kalorického deficitu a vyvážená zdravá strava. Hned v závěsu je však pohyb, který nejenže pomáhá s hubnutím, posiluje celkově tělo a rozjasňuje mysl. A právě pohybem se vědci zabývali. Jak jej zefektivnit co nejvíce? Zátěžovou vestou.

Zátěžová vesta v akci

Zátěžová vesta je speciální pomůcka užívaná hlavně mezi sportovci, ale také mezi těmi, kteří se pohybují ve světě fitness. Vesta má speciální náplň, jež zvyšuje její hmotnost. Ta je ale rovnoměrně rozložena, takže na toho, kdo ji oblékne, vyvíjí zátěž rovnoměrně a neničí záda. Sehnat se dá v různých provedeních, tedy těch hmotnostních, takže je vhodná i pro začátečníky. A jak vesta funguje?

Deficit to není

Asi většinu z vás napadne, že díky několika kilům navíc, které nosíce, spálíte víc kalorií. to je sice pravda, ale v celkovém počtu spálených kalorií za den je to číslo skoro zanedbatelné. Princip hubnutí spočívá v něčem trochu jiném.

Vědci zjistili, že lidé, kteří na sobě nosí nějaký druh externí zátěže, mají menší chuť k jídlu. Důvodem je to, že zátěž vyvíjí tlak na náš pohybový aparát a hlavně kosti. Mozek tak dostane signál, že jsou přetěžovány a zareaguje ochranným způsobem – méně jídla zajistí nižší hmotnost a menší tlak na kosti v těle. K hubnutí tak dochází přirozenou formou, navíc bez ztráty svaloviny, ale pouze tuků.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, gymbeam.cz, ncbi.nlm.nih.gov