Pravidelný pitný režim je základem zdravého životního stylu. Dostatek tekutin je nezbytný pro správné fungování organismu a napomáhá nejen lepšímu trávení, ale i detoxikaci. Díky tomu je dostatečný příjem vody také velice přínosný při shazování nadbytečných kil. Denně by měl každý z nás vypít zhruba 2 až 3 litry vody.

Pokud chcete vědět, jestli voda s citronem podporuje hubnutí, podívejte se na toto video:

Zdroj: Youtube

Hlad je převlečená žízeň

Známé a pravdivé pořekadlo. Správný a dostatečný příjem vody vás mnohdy uchrání před starými zlozvyky. Nebudete mít tak často na něco chuť a zcela určitě se nebudete přejídat. Jakmile se o vás tyto nectnostné myšlenky pokusí, jděte si dít raději pohár dobré čisté vody nebo šálek bylinkového či ovocného čaje.

Rychlejší hubnutí

Lidé, kteří dostatečně během dne pijí dost, hubnou lépe a rychleji. Je to nejen díky detoxu těla, a tedy i rychlejšímu metabolismu, ale tělo má mnohem více energie a nesužují ho možné neduhy jako třeba bolest hlavy, únava a jistá nepohoda. Osvojte si také zvyk dopřát si sklenici vody před každým hlavním jídlem.

Na teplotě vody záleží

Ve většině případů pijeme vodu studenou, a to zhruba o teplotě 15 °C, ovšem teplota našeho těla je něco kolem 37 °C. Organismus musí přijatou vodu ohřát a musí k tomu vydat jistou energii. Odborníci zjistili, že vypití 500 ml vody, tedy 2 skleniček, o pokojové teplotě 22 stupňů Celsia zvyšuje metabolismus o celých 30 %, a to jak u mužů, tak i u žen. Zvýšení následuje asi deset minut po vypití vody a dosahuje vrcholu do 30 až 40 minut. Dokonce se přišlo na to, že voda o teplotě od 22 do 37 stupňů Celsia je schopna „spalovat“ tuky u mužů a sacharidy u žen.

Osm sklenic vody a pohyb

Pokud jste tedy ve fázi hubnutí, nezapomínejte si dát každý den alespoň 8 sklenek vody a k tomu samozřejmě i dávku zdravého a vám milého pohybu. Brzy se dočkáte viditelných výsledků a budete se cítit mnohem více svěží.

Stejného názoru je i starodávná ájurvéda

Pravidelný přísun teplé vody doporučuje i tradiční ájurvédská medicína, podle které způsobuje studená voda v těle nerovnováhu a zpomaluje proces trávení. Dle této nauky studená voda „utlumí oheň, který pohání všechny naše systémy v těle“.

Související články

Zdroje: ncbi.nlm.nih.gov, www.lidovky.cz, www.gymbeam.cz, www.institutmodrnivyzivy.cz