Jablečný ocet
Zdroj: shutterstock.com

Jak používat jablečný ocet, abyste zhubli

Jablečný ocet se používá především v kuchyni jako dochucovadlo, ale také má své opodstatnění v lidovém léčitelství. Dnes se však zaměříme na jeho další přednost, kterou jsou blahodárné účinky při hubnutí. Možná budete překvapeni, jakou moc tato pochutina má!

První zmínky o jablečném octu jsou staré už více než deset tisíc let. Tenkrát ho staří Babyloňané získávali kvašením hroznů, fíků a palmy datlové. Neříkali mu však slovem ocet, které je novější, ale nazývali ho kyselým vínem. 

Jablečný ocet je takový malý zázrak. Prý léčí artritidu, pomáhá předcházet osteoporóze, a také je vhodné ho užívat jako prevenci před rakovinou. Snižuje i krevní tlak, cholesterol a likviduje infekce a záněty v těle. Zlepšuje i trávení a odbourává tuky, což je důležité pro hubnutí.

Na tento proces se dnes podíváme blíže. Podle vědeckých studií dokáže jablečný ocet snížit množství uloženého tuku v těle až o 10 % a navíc povzbuzuje spalování tuků a urychluje metabolismus. Pokud tedy chcete zhubnout nějaké to kilo, ráno na lačno snězte jednu polévkovou lžíci, ale jestli chcete zhubnout více, klidně si ji dejte před každým jídlem.

Vyrobit si doma jablečný ocet není složité, navíc vám vydrží klidně i rok Vyrobit si doma jablečný ocet není složité, navíc vám vydrží klidně i rok Zdroj: Shutterstock

Někomu však samotný jablečný ocet nemusí vůbec dělat dobře, je totiž dost kyselý. Můžete ho ale zředit vodou, což je mnohem stravitelnější. No a pokud ho nedáváte vůbec, nahraďte ho tabletkou s obsahem jablečného octa, kterou zakoupíte v lékárně. Výhodou je, že jablečný ocet mohou užívat také těhotné a kojící ženy. Samozřejmě ne za účelem hubnutí, ale aby jejich plod prospíval a správně se vyvíjel.

Velkou předností užívání jablečného octa při dietě je tedy rychlejší spalování tuků, zlepšování trávení, navození pocitu sytosti a v neposlední řadě po něm nebudete mít chuť na sladké. Jeho konzumace má však i své nevýhody. Jednou z nich je, že při dlouhodobém užívání způsobuje zažívací potíže a má špatný vliv na zubní sklovinu. Také není vhodný pro osoby se špatným žaludkem, vředy a v případě, že vás často pálí žáha.

Jablečný ocet pomůže našemu tělu, naši domácnosti a domácím mazlíčkům Jablečný ocet pomůže našemu tělu, naši domácnosti a domácím mazlíčkům Zdroj: Profimedia

Myslete však na to, že pokud se budete i nadále cpát nezdravým jídlem a váš životní styl bude pasivní, žádný jablečný ocet vám při hubnutí nepomůže. Jde jen o doplněk ke zdravé životosprávě, který vaše shazovní urychlí. 

Zdroj: www.slimming.cz, www.suplementy.cz, www.prozeny.cz

Akční letáky