Jablečný ocet se v kombinaci s jednou sodou používá na vlasy
Zdroj: profimedia.cz

Proč by si každý jednou za čas měl umýt vlasy kombinací jablečného octa a sody

Všichni máme plnou koupelnu nejrůznějších šampónů a dalších kosmetických přípravků na vlasy. Ne všechny jsou ale kvalitní a pro vaše vlasy prospěšné. Vykoušejte tedy sílu kombinace jedlé sody a jablečného octa.

Věděli jste, že si nemusíte mýt vlasy jen vodou a šampónem, ale můžete vyzkoušet také přírodní prostředky, jako je třeba jedlá soda a jablečný ocet? 

Jedlá soda má skvělé odmašťovací účinky, proto se používá také k odstraňování skvrn. Neobsahuje parabeny, silikony ani sulfáty, proto ji můžete používat zcela bez obav. Nezpůsobí vám alergickou reakci a jejím používáním nenarušíte ani přírodní koloběh.

Pamatujte však na to, že jedlá soda je agresivní vůči vlasům a hlavně pokožce hlavy. Její pH je totiž zásadité a při častějším použití oslabuje vlasové kořínky, ale jednou za měsíc je tato kúra více než vhodná. Zbavíte se nahromaděných zbytků po chemických šampónech a kondicionérech a vlasy taktéž odmastíte.

Jablečný ocet působí jako kondicionér

Bohatě vám bude stačit čtvrt lžičky jedlé sody na jeden šálek vody. Tento roztok vmasírujte do vlasů a nechte dvě minuty působit. Poté opláchněte vlasy vodou, ve které jste rozmíchali lžíci jablečného octa.

Jedlá soda má všestranné využití Jedlá soda má všestranné využití Zdroj: Profimedia

Jablečný ocet totiž působí jako kondicionér, uhladí je a dodá jim kýžený lesk. Nechte směs opět chvíli působit a poté opláchněte čistou vodou. Nic nezkazíte tím, když přidáte ještě citron, který dodá vlasům vitamín C a zpevní je.

Pokud máte s jedlou sodou či octem problém, používejte pouze čistou vodu. Této metodě se říká no poo. Sice vám zpočátku budou vlasy připadat mastné, ale nakonec si zvyknou a výsledek bude stejný jako po kombinaci jedlé sody a jablečného octa. Nutné je však vlasy masírovat, aby mohly produkovat oleje.

Když už si budete chtít připravit šampón, pak sáhněte po přírodní alternativě. Co takhle voňavý kokosový?

Kokosový olej taje při nízké teplotě Když už si budete chtít připravit šampón, pak sáhněte po přírodní alternativě Zdroj: Africa Studio / Shutterstock.com

Přírodní kokosový šampón

Suroviny:

  • 1/4 šálku BIO kokosového mléka
  • 1/3 čistého mýdla
  • 4-5 kapslí vitaminu E (není nutné, ale vlasy jsou po něm vyživené, lesklejší a zdravější)
  • pár kapek esenciálního oleje vaší oblíbené vůně
  • půl čajové lžičky kokosového oleje 

Postup:

Pokud by se vám směs zdála příliš hustá, můžete ji naředit až 1/4 šálkem destilované vody. Takto připravený šampón můžete v koupelně uchovávat až měsíc. Před použitím ho ale vždy důkladně protřepejte a vyhněte se kontaktu s očima!

Zdroje: www.expres.czwww.prosvet.cz

Akční letáky