Jablečný ocet není jen zdravou a chutnou kuchyňskou přísadou, ale jedná se i o léčivý prostředek. V lidovém léčitelství se běžně používá pro léčbu některých zdravotních nesnází a stále více získává na popularitě. Jen je důležité vědět, jak jablečný ocet přesně použít.

Chcete se dozvědět o jablečném octu a jeho účincích více? Podívejte se na toto YouTube videu na kanálu Elli Staníková.

Jablečný ocet

Pokud chcete znát tajemství čisté pokožky a pleti, dodržujte v první řadě zdravý životní styl se zdravou stravou a dostatečnou dávkou pohybu na čerstvém vzduchu. Značným pomocníkem vám také může být jablečný ocet. Protože se vyrábí fermentací alkoholu z čerstvě vymačkané jablečné šťávy a kyseliny octové, je plný užitečných vitamínů a minerálů. Ve skutečnosti se jedná o několikrát zkvašenou jablečnou šťávu. Nejlepší je nepasterizovaná varianta, protože si zachovává nejvíce užitečných bakterií a kvasinek.

Dejte vale ekzémům

Jablečný ocet má velice prospěšné účinky na pokožku. Můžete ho za určitých podmínek využít jako prospěšné tonikum, hlavně pokud trpíte na suchou kůži. Ekzém se zpravidla projevuje podrážděním a zánětem kůže. Pokud je v počátku, můžete zkusit přírodní prostředek v podobě jablečného octa. Díky svým silným antibakteriálním a protiplísňovým účinkům se jedná o skvělou metodu. V každém případě dokáže vždy ekzém zmírnit a zbavit vás nepříjemného svědění.

Jak jablečný ocet správně použít

Pokud chcete dosáhnout účinných výsledků, je nutné vždy ocet naředit. Dvě polévkové lžíce jablečného octa promíchejte se stejným množstvím vody a pomocí vatového tamponu naneste na inkriminovaná místa. V případě, že máte citlivou pokožku, použijte půl sklenice vody na jednu lžíci jablečného octa. Tímto způsobem pokračujte, dokud se pokožka nezklidní. V případě, že by se ekzém nezlepšil, neodkládejte návštěvu lékaře.

Dopřejte si léčebnou koupel

Další možností, jak můžete využít jablečný ocet ke zlepšení kvality pokožky, je i ozdravná koupel. Působí na kůži celého těla a zároveň se jedná o příjemný relax. Napusťte si vanu teplou vodou, přilijte do ní půl sklenky jablečného octa, zapalte si svíčky a užívejte si náležitého odpočinku.

Související články

Zdroje: www.prozeny.cz, www.jakzdrave.cz, www.platanclinique.cz