Nápoj z jablečného octu a medu
Zdroj: Olga Pilnik/Shutterstock.com

Nápoj z jablečného octa a medu: Jedna sklenice každý den na lačno umí zázraky

Posílení imunity, podpora hubnutí, ale také protizánětlivé účinky. Nejen tyto zdravotní benefity nabízí kombinace dvou surovin, které má téměř každý doma ve své spižírně. Co dalšího umí nápoj z jablečného octu a medu?

Med a ocet se používají k léčebným a kulinářským účelům již tisíce let. Mají nejen lahodnou chuť, ale jejich zdravotní účinky jsou už i vědecky podložené celosvětovými studiemi.

Jablečný ocet

Jablečný ocet se vyrábí z nakrájených nebo nadrcených jablek. Plody projdou fermentací, kdy jejich cukry štěpí bakterie a kvasinky. V první fázi vznikne alkohol, který se dále rozkládá na nealkoholický a živinami nabitý jablečný ocet. Jeho hlavní složkou je kyselina octová. Obsahuje ale také téměř 100 dalších látek, z toho 20 minerálů, vitamínů a stopových prvků.

Jablečný ocet je výborný čistič. Je to ale také účinná desinfekce? Jablečný ocet se vyrábí z nakrájených nebo nadrcených jablek. Zdroj: Sea Wave / Shutterstock

Med

Med je sladká a viskózní látka produkovaná včelami. Skládá se z fruktózy, glukózy a stopového množství pylu a antioxidantů. Obsahuje také poměrně velké množství železa, vápníku, sodíku, draslíku, fosforu a zinku. Med je dobrým zdrojem vitamínu C a vitamínů skupiny A, B, E, H, K.

Jablečný ocet a med

Zdravím nabitý nápoj byste měli konzumovat přibližně 20 až 30 minut před snídaní. Dejte si pozor, abyste nepřekročili doporučenou denní dávku jablečného octu, která činí 5 až 30 ml. Nápoj vždy řeďte vodou. „Pokud trpíte gastroparézou, buďte opatrní. Ideální je buď nekonzumovat jablečný ocet vůbec nebo omezit jeho denní příjem na 1 kávovou lžičku (5 ml), a konzumovat ho výhradně naředěný ve vodě nebo v salátové zálivce," upozorňuje MUDr. Michal Vilímovský.

Proti nachlazení a alergiím

Med i jablečný ocet jsou považovány za přírodní antimikrobiální látky. Předpokládá se, že med pomáhá, díky obsahu stopového množství pylu, zmírnit sezónní alergie. Studie z roku 2013 dokonce potvrdila, že také zmírňuje příznaky alergické nebo senné rýmy. Jablečný ocet, který obsahuje probiotika, navíc podporuje zdravou střevní mikroflóru a posiluje tak imunitu. Nápoj z jablečného octu a medu tak může pomoci v boji proti nachlazení či kašli.

Zdravé srdce

Předpokládá se, že kyselina chlorogenová v jablečném octu pomáhá snižovat hladinu LDL (špatného) cholesterolu a potenciálně omezuje riziko srdečních onemocnění. Ve studiích na hlodavcích bylo také prokázáno, že med snižuje vysoký krevní tlak, což je další rizikový faktor pro onemocnění srdce.

Pomáhá s hubnutím

Pití zředěného jablečného octu před jídlem pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi, což může podpořit zvládání chutí a zlepšit tak kontrolu porcí. Med má navíc nižší glykemický index než cukr, takže koncentraci glukózy v krvi zvyšuje méně.

Využijte ovoce a zeleninu ze zahrady k hubnutí. Pití jablečného octu před jídlem pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi. Zdroj: Profimedia.cz

Na co si dát pozor

Kyselina v jablečném octě může narušit zubní sklovinu nebo zhoršit žaludeční reflux. Nápoj z jablečného octa a medu tak vždy řeďte vodou a po konzumaci si ještě propláchněte ústa. Předtím, než si léčebnou kúru nasadíte, poraďte se se svým lékařem, aby nedošlo ke kontraindikaci s jinými medikamenty.

Recept na nápoj z medu a octu

Na ranní elixír budete potřebovat 2 čajové lžičky jablečného octu a 2 lžičky medu. Ty smíchejte ve sklenici teplé vody, jež nepřesahuje teplotu 60 °C. Pijte ráno na lačno.

Zdroj: www.healthline.com, www.mojezdravi.cz, www.vitalitis.cz, www.equichannel.cz

Akční letáky