Rozhodli jste se zbavit nadbytečného tuku a vylepšit svou figuru? Máme pro vás tip, který nezklame. Stačí znát recept na detoxikační nápoj, který vám pomůže nejen zhubnout, ale i pročistit tělo a celkově omládnout.

Chcete znát účinky jablečného octa na naše zdraví? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Elli Staníková.

Jablečný ocet

O léčebných a prospěšných účincích jablečného octa na naše zdraví se ví již dávno a plně se dodnes využívají. V lékařství se používá po mnoho staletí, znali ho už staří Egypťané. Uznávaní léčitelé ho během středověku doporučovali i proti epidemiím a infekcím.

Proč na hubnutí?

Jablečný ocet značně napomáhá hubnoucímu procesu nejen tím, že účinně potlačuje chuť k jídlu, ale také výborně stimuluje dobré trávení, pomáhá spalovat tuk a zároveň i snížit hladinu cukru v krvi po jídle.

Jablečný ocet také pomáhá s lepším strávením těžko stravitelných jídel. Pokud ho přidáte například do luštěnin, vyhnete se nepříjemnému nadýmání. Navíc je téměř bez kalorií, 1 polévková lžíce obsahuje pouze 3 kalorie.

Jak jablečný ocet užívat

K běžnému používání jablečného octa na hubnutí je vhodnější nefiltrovaný a nepasterovaný jablečný ocet. Doporučené dávkování se pohybuje od 1 až 2 čajových lžiček až po 1 až 2 polévkové lžíce denně.

Ve skutečnosti to odpovídá maximálně 30 ml každý den. Vždy je lepší začínat s menší dávkou, kterou můžete podle reakcí těla postupně zvýšit. Neředěný jablečný ocet je výrazně kyselý, a proto se ředí v poměru 1 díl octa a 5 dílů vody.

Potvrzeno v praxi

Na hubnutí s jablečným octem byl proveden i výzkum, a to japonskými vědci. Provedli ji na obézních jedincích, kteří užívali 1 až 2 polévkové lžíce octa denně. Po dvanácti týdnech u nich došlo ke ztrátě hmotnosti, nižšímu indexu tělesné hmotnosti a tělesného tuku. Samotné popíjení jablečného octa vám však hubnutí nezajistí. Proto dbejte vždy na dostatek aktivního pohybu, zdravý jídelníček a určitě i dobrou náladu!

Tip na závěr

Pokud začnete konzumovat ocet pravidelně, vždy jej nejen řeďte vodou, ale používejte k jeho pití brčko. Ochráníte si tak své zuby a jejich sklovinu, která může být poškozená přítomností obsažených kyselin.

Související články

Zdroje: www.healthline.com, www.denik.cz, www.suplementy