Nebojte se přidat jablečný ocet i do salátových zálivek
Zdroj: Profimedia

Pět nemocí, které zlepší lžíce jablečného octa denně do dvou měsíců

Jablečný ocet je považován za superpotravinu. Již po staletí se užívá jako přírodní lék. Důkazy naznačují, že má mnoho zdravotních benefitů. S jakými nemoci vám může jablečný ocet pomoci?

Zdroj: 

www.ceskatelevize.czwww.rehabilitace.info, www.zeny.iprima/zdraví

Domácí jablečný ocet vyrobíte jednoduše

Jablečný ocet se vyrábí ve dvou krocích a klidně si ho můžete udělat i doma. Budete potřebovat jablka, vodu, cukr, zavařovací láhev, papírové utěrky a gumičky. Jablka nastrouhejte a vložte do láhve. Na 400 g jablek si odměřte 1 litr vody. Tu nalijte k jablkům, přidejte trochu cukru a zavařovačku přikryjte papírovou utěrkou, kterou upevníte gumičkou. Nálev nechte 10 dnů stát na přímém slunci a dvakrát až třikrát denně ho promíchejte. Poté obsah sceďte. Nastává druhý krok, kdy budoucí ocet necháte 21 dnů v temnu a chladu zrát. Nakonec tekutinu znovu přeceďte a přelijte do uzavíratelné láhve. kyselina octová, kterou jablečný ocet obsahuje, je zodpovědná za zdravotní přínosy tohoto produktu.

Jablečný ocet například snižuje hladinu krevního cukru a krevní tlak u pacientů s cukrovkou 2. typu Jablečný ocet si můžete vyrobit i doma. Zdroj: Shutterstock.com

S jakými nemocemi tedy může pomoci?

1. Cukrovka 2. typu

Podle vědeckých studií jablečný ocet pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi. Zlepšuje citlivost na inzulín o 19-34 % a pokus potvrdil, že konzumace 2 lžící jablečného octa před spaním snížila následující ráno hladinu cukru v krvi nalačno o 4 %.

2. Obezita

Obezita je spojená s různými nebezpečnými nemocemi. Zdravá váha by tedy měla být prioritou každého člověka. I zde pomůže jablečný ocet. Jak? Několik studií potvrdilo, že zvyšuje pocit plnosti. Dáte-li si ho před jídlem, můžete sníst až o 200 kalorií méně. Denní konzumace dvou lžící octa navíc vedlo ke ztrátě 1,7 kg a snížení břišního tuku. Pokud si do salátu dáte lžíci jablečného octa, zlepšíte také absorpci živin ve střevech.

3. Srdeční choroby

S rizikem srdečních onemocnění souvisí několik biologických faktorů. Ty by však mohl jablečný ocet zlepšit. Studie na zvířatech naznačuje, že může snížit hladinu cholesterolu a triglyceridů. Také snižuje krevní tlak, který je hlavním rizikovým faktorem pro srdeční choroby a problémy s ledvinami.

Nemocné srdce S rizikem srdečních onemocnění souvisí několik biologických faktorů. Zdroj: Africa Studio/Shutterstock.com

4. Kožní problémy

Kůže je mírně kyselá, když se na ni aplikuje jablečný ocet, může pomoci vyrovnat přirozené pH pokožky a zlepšit její ochrannou bariéru. Navíc má jablečný ocet antibakteriální vlastnosti, jež mohou předcházet kožním infekcím, spojenými s ekzémy a akné. Na pokožku však nikdy nepoužívejte nezředěný přípravek, mohli byste ji popálit. 

5. Dna

Hlavním důvodem dny je nadměrná akumulace kyseliny močové v krvi. Jablečný ocet, který obsahuje kyselinu jablečnou, může pomoci s rozpadem a eliminací kyseliny močové. Zvyšuje totiž pH moči, a tak pomáhá s jejím vyloučením z těla. Navíc obsahuje velké množství vitaminu C a má protizánětlivé účinky. 

Jak jablečný ocet užívat?

Jablečný ocet nikdy nekonzumujte neředěný. Mohli byste si popálit ústa. Proto 1-2 lžíce octu nalijte do sklenice vlažné vody, přidejte trochu medu nebo sirupu, promíchejte a pijte 1-3x denně po dobu jednoho týdne.

Akční letáky