Nápoj z citronu a zelených jablkech je bomba na zrychlení metabolismu.
Zdroj: Shutterstock

Nejlepší nápoj na hubnutí si připravíte sami doma. Jen ze dvou běžných surovin

Cesta za vysněnou postavou může být velmi náročná a složitá. Pokud jste se však po ní vydali, může vám v tom pomoct chutný nápoj, který se skládá z jablka a citronu. Stačí ho pít každý den a pozitivní výsledky se zanedlouho dostaví!

Hubnutí nezáleží pouze na tom, co jíte a jak moc se hýbete. Překážky mohou nastat také v důsledku hormonální nerovnováhy, kterou způsobuje trauma nebo stres. V takovém období je důležité, abyste podpořili metabolismus a dali se co nejrychleji zpátky dohromady. I v tomto případě existují přírodní cesty, které vám v tom mohou pomoct a jednou z nich je právě zdravý nápoj.

Nápoj na hubnutí

Zdravý nápoj z jablka a citronu, který dokáže odbourat břišní tuk, můžete připravit dle tohoto video receptu:

Nakrájejte dva citrony a tři jablka na kolečka. Poté je vložte do hrnce, zalijte dvěma litry vody a přiveďte k varu. Po 5 minutách odstavte hrnec z plotny a váš blahodárný nápoj je na světě! Dochutit ho můžete čerstvými lístky máty nebo lžičkou medu.

Použijte zelená jablka

Jablka jsou skvělou volbou, pokud se snažíte zhubnout. Díky pektinu, který je v nich obsažen, zahání chuť k jídlu a zrychlují metabolismus. Po vypití nápoje tak nebudete chodit každou chvíli do lednice, což určitě mnoho z vás ocení. Celkově jablka redukují absorpci cukru ve střevech a zamezují uvolnění inzulínu, jenž s hmotností velmi úzce souvisí.

Aby vám vlastní jablka dlouho vydržela, musíte je dobře skladovat Jablka můžete jíst v rámci svačiny mezi snídaní, obědem a večeří. Zdroj: Profimedia

Dieta založená na jablkách

Věděli jste, že existuje dieta, která spočívá v konzumaci 3 jablek denně? Toto ovoce podporuje redukci váhy natolik, že se považuje za jednu z nejlepších potravin, které můžete při hubnutí jíst. Je v nich mnoho prospěšné vlákniny, zdravých fotochemikálii a vitaminu B. Konzumace jablek dokáže člověka povzbudit jak v rámci energie, tak nálady.

Citron na podporu metabolismu

Druhá ingredience má rovněž jako jablko pozitivní účinek na metabolismus. Citronová šťáva totiž posiluje imunitu, a proto je vhodné ji pít, když jste nemocní. Největší účinek má s teplou vodou na prázdný žaludek. Proto pijte nápoj z citronu a jablek především ráno, ještě před snídaní.

voda s citronem Obyčejnou vodu doplňte plátky citronu, které vám ji zároveň lehce ochutí. Zdroj: Shutterstock

Citrusy proti obezitě

Nejenže je citron vynikající, co se týče hubnutí, ale podobné účinky mají rovněž i jiné druhy citrusů. Pomeranče, grapefruity i limetky jsou označovány také za antioxidanty, které bojují proti neduhům spojených s obezitou. Pokud zrovna nenajdete v lednici citron, pak do nápoje můžete použít i jiný citrus, jenž doma máte.

Zdroje: prozeny.blesk.cz, alternativnimagazin.cz, budejovice.rozhlas.cz

Akční letáky