Zdroj: KetoDiet CZ s.r.o.

Jak funguje ketodieta?

Přechod na metabolický stav přizpůsobený tukům výrazně pomůže při hubnutí a usnadní intuitivní stravování. Způsob jak nalézt nový zdroj energie

Zaměření na potraviny bohaté na živiny a udržení nízkého příjmu sacharidů bez aktivního omezování.

Nebaví vás počítání kalorií? Ketodieta nemá ráda standardní kalorickou stravu.

Ve skutečnosti byste měli být schopni zhubnout i bez počítání kalorií. Zaměření na potraviny bohaté na živiny a udržení nízkého příjmu sacharidů vám umožní automaticky dostat kalorie pod kontrolu bez aktivního omezování.

I když ketodieta nemusí být pro každého, tato strava může být řešením pro mnoho lidí, kteří hledají nejen způsob jak zhubnout, ale také řeší, jak najít nový zdroj energie. V tomto článku vám vysvětlíme vše, co potřebujete vědět o novém způsobu stravování.

KetoDiet.cz - proteinové nápoje KetoDiet.cz - proteinové nápoje Zdroj: KetoDiet CZ s.r.o.

Jak ketodieta funguje?
Během prvních 3-7 dnů na ketogenní stravě přechází vaše tělo do stavu známého jako ketóza. Nedostatek dietních sacharidů nutí vaše tělo vyčerpat zásoby glykogenu, které si drží pro dostatek energie. Jakmile se tyto zásoby vyčerpají, naše tělo se přizpůsobí spotřebě tuku jako paliva, protože játra produkují ketolátky (ketony) pro energii, které nahradí glukózu.

Ketony jsou pomalejší a mnohem účinnější zdroj energie než glukóza. Váš organismus musí odbourávat tuky z těla a stravy, aby dokázalo vyrobit ketony, narozdíl od glukózy, která se vytváří při konzumaci sacharidů.

Můžeme si představit, že ketóza přemění naše tělo na stroj na spalování tuků. Nemusíte spotřebovat všechny zásoby energie před hubnutím jako u standardní stravy s vysokým obsahem sacharidů.

Typy ketodiety
Ketonová dieta má různé varianty, které se liší poměrem konzumovaných živin. Nejvíce rozšířená a vědecky prozkoumaná je právě standardní ketogenní dieta. Cyklická a cílená ketogenní strava se řadí mezi pokročilé způsoby stravování a jsou doporučovány pouze pro sportovce po konzultaci s výživovými poradci.

Standardní ketogenní strava, dieta s nízkým obsahem karbohydrátů, mírným obsahem bílkovin a vysokým obsahem tuků. Poměr živin obvykle obsahuje 10% sacharidů, 20% bílkovin a 70% tuků.

Cyklická ketogenní strava, dieta s obdobím vyššího obsahu sacharidů.

Cílená ketogenní strava, dieta, která umožňuje přidávat vyšší obsah sacharidů v tréninkovém období.

Ketogenní strava s vysokým obsahem bílkovin, dieta, která je podobná standardní ketogenní stravě, ale obsahuje větší obsah bílkovin. Poměr je  60% tuků, 35% bílkovin a 5% sacharidů.

www.ketodiet.cz 


 

Akční letáky