Víte, jak správně jíst jablka?
Zdroj: Profimedia

Jablka jíte celý život špatně. Jak se to dělá správně?

Krom rad, triků, zlepšováků a vychytávek se nám poslední dobou vyrojily i články, jak a co děláme celý život špatně. Dokonce prý jíme špatně jablka! Posuďte sami, jestli na tom něco není? Matt Mayerle, komik a tvůrce videí na TikToku, představil bezezbytkovou konzumaci jablek a tvrdí, že jen ta je to správná.

Jezte jablka tak jako Matt

Ať už vám to připadne hloupé nebo ne, Matt konzumuje jablka bezezbytku. V ruce mu zůstane jen stopka a pár semínek ze středu jádřince. Právě jádřinec, který považujeme za nejedlý střed jablka, Matt s chutí schroupne. V čem je jeho způsob jezení jablek jiný?

Vyzkoušejte různé odrůdy jablek. Máme doporučení od zkušeného sadaře. Vyzkoušejte jíst jablka od spodu.  Zdroj: Nungning20 / Shutterstock

Jak jíst správně jablko

Když začneme okusovat jablko ze stran, narazíme na tvrdší bal jádřince, který skrývá semínka. Obyčejně okoušeme měkčí okolní dužninu, slupku jablka a jádřinec vyhodíme. Matt si ale všimnul, že když jí jablko od spodu, respektive od zbytku kalicha, dužnina a jádřinec budou mít podobnou konzistenci. Když budete takto jablko okusovat, pevnějšího jádřince si téměř nevšimnete a nebude vám jeho tužší slupka bránit ve snězení celého plodu.  

Možná správný, ale ne skvělý způsob jezení jablek

Matt bez okolků prohlásil, „zahryzněte se mu do zadnice a snězte ho až nahoru ke stopce!“ Myslíte, že stojí, zato naučit se jíst jablka „správným způsobem“? Jeho fanoušci mu okamžitě odpověděli, že nemá pravdu v tom, že si tímto způsobem jádřince ani nevšimnete. Pevnější části jsou během konzumace stále nepříjemné, a proto mnohé nepřesvědčil, že je jeho způsob jezení jablek jedinečným řešením. V jednom měl Matt asi pravdu.

Snězení celého jablka není jen ekonomické, ale také zdraví prospěšné. Snězení celého jablka není jen ekonomické, ale také zdraví prospěšné. Zdroj: Profimedia

Naučte se jíst bezezbytku

Možná bychom se vážně měli snažit neplýtvat a o něco tužší jadřinec schrupnout. Naráží tím na způsob, jakým zacházíme s potravinami v celém civilizovaném světě. Aniž bychom pochybovali o tom, že „blahobyt“ si zasloužíme a odpracovali jsme si jej jako společnost, plýtvat jakýmikoli zdroji je nejen hloupé, ale také neekonomické a rozhodně neekologické.
Navíc jádřinec, slupka i semena jsou velmi zdraví prospěšné části jablka, které by měly být konzumovány. Dokonce lze říci, že pokud sníte jen samotnou dužninu bez slupky, připravíte se o devadesát procent zdraví prospěšných bakterií, které se právě nacházejí v ostatních, pevnějších částech oblíbených jablek. A to platí pro mnoho dalších druhů ovoce i zeleniny. 

Zdroje: https://cs.wikipedia.orghttps://www.denik.czhttps://7news.com.au

Akční letáky