Jezte jablka tak jako Matt

Ať už vám to připadne hloupé nebo ne, Matt konzumuje jablka bezezbytku. V ruce mu zůstane jen stopka a pár semínek ze středu jádřince. Právě jádřinec, který považujeme za nejedlý střed jablka, Matt s chutí schroupne. V čem je jeho způsob jezení jablek jiný?

Jak jíst správně jablko

Když začneme okusovat jablko ze stran, narazíme na tvrdší bal jádřince, který skrývá semínka. Obyčejně okoušeme měkčí okolní dužninu, slupku jablka a jádřinec vyhodíme. Matt si ale všimnul, že když jí jablko od spodu, respektive od zbytku kalicha, dužnina a jádřinec budou mít podobnou konzistenci. Když budete takto jablko okusovat, pevnějšího jádřince si téměř nevšimnete a nebude vám jeho tužší slupka bránit ve snězení celého plodu.

Možná správný, ale ne skvělý způsob jezení jablek

Matt bez okolků prohlásil, „zahryzněte se mu do zadnice a snězte ho až nahoru ke stopce!“ Myslíte, že stojí, zato naučit se jíst jablka „správným způsobem“? Jeho fanoušci mu okamžitě odpověděli, že nemá pravdu v tom, že si tímto způsobem jádřince ani nevšimnete. Pevnější části jsou během konzumace stále nepříjemné, a proto mnohé nepřesvědčil, že je jeho způsob jezení jablek jedinečným řešením. V jednom měl Matt asi pravdu.

Naučte se jíst bezezbytku

Možná bychom se vážně měli snažit neplýtvat a o něco tužší jadřinec schrupnout. Naráží tím na způsob, jakým zacházíme s potravinami v celém civilizovaném světě. Aniž bychom pochybovali o tom, že „blahobyt“ si zasloužíme a odpracovali jsme si jej jako společnost, plýtvat jakýmikoli zdroji je nejen hloupé, ale také neekonomické a rozhodně neekologické.
Navíc jádřinec, slupka i semena jsou velmi zdraví prospěšné části jablka, které by měly být konzumovány. Dokonce lze říci, že pokud sníte jen samotnou dužninu bez slupky, připravíte se o devadesát procent zdraví prospěšných bakterií, které se právě nacházejí v ostatních, pevnějších částech oblíbených jablek. A to platí pro mnoho dalších druhů ovoce i zeleniny.

Zdroje: https://cs.wikipedia.org, https://www.denik.cz, https://7news.com.au