Zapáchající boty nejsou zrovna tou nejlepší vizitkou. Pokud vás tento neduh trápí, pak ho můžete zmírnit pomocí jednoho koření a tím je bobkový list! Už naši předkové ho používali coby přírodní dezinfekci a zabijáka bakterií. A na takové propocené boty je doslova jako dělaný. Nejenom, že pohltí nepříjemný zápach, ale zbaví obuv nežádoucích mikroorganismů.

Na videu autora ONETV se dozvíte, jak pomocí jedlé sody odbourat zápach v botách. Více na kanále YouTube.com.

Zdroj: Youtube

Zmírní zápach

Postup je jednoduchý. Stačí dát dovnitř bot pár kusů bobkových listů a poté obuv zavřít přes noc do krabice od bot. Uvidíte, že ráno nebudou boty tolik cítit. „Opravdu to funguje, sama jsem z toho překvapená,“ přitakává naše čtenářka Jitka z Prachatic, která kořením řeší zapáchající obuv svých synů. Podle ní je ale hodně důležité bobkové listy používat minimálně 2 až 3krát týdně a po sedmi dnech je vyměnit.

Uleví nohám

Bobkový list má ještě další pozitivní vlastnosti. Podle bylinkářů má protizánětlivé a analgetické účinky, které ulevují chodidlům například při dlouhém stání nebo chůzi v nepohodlných botách. Čeká vás náročný den? Nechte si bobkové listy v botách, uleví vám.

Zlepší cirkulaci krve

Patříte mezi zmrzlíky? Pak máme pro vás tip, jak si můžete v zimě rozehřát plosky. Stačí opět nechat v botách bobkové listy. Silice z tohoto koření podporují krevní oběh, rozšiřují cévy a zlepšují prokrvení nohou. Využijte toho obzvlášť v mrazivých dnech!

A co ještě vám dá navíc?

V zimních měsících má většina z nás oslabenou imunitu. Bobkový list patří mezi její přirozené posilovače. Zahrňte ho proto do svého jídelníčku. Vynikne v pikantních masových nebo rybích pokrmech. Nepostradatelný je v luštěninových polévkách, kterým dodá chuť, ale také zlepší jejich stravitelnost.

Související články

Zdroje: www.aazdravi.cz, https://idnes.video/zivotni-styl