Bradavice se mohou vyskytnout v podstatě kdekoliv na těle. Nejčastěji se objevují na nohou a na rukou.
Zdroj: Goldsithney / Shutterstock.com

Jak se zbavit bradavice: Vyrobte si jednoduchou domácí tinkturu z tohoto plevele

Trápí vás na těle nevzhledné a bolavé bradavice? S některými druhy nemusíte nutně k lékaři. Poradíme vám, jak je můžete odstranit v pohodlí domova.

Bradavice se mohou vyskytnout v podstatě kdekoliv na těle. Nejčastěji se objevují na nohou a na rukou. Kromě toho, že se nejedná o moc estetickou záležitost, horší je, že bývají bolestivé a mají tendenci se rozrůstat. Proto byste proti nim měli zakročit co nejdříve a efektivně. Máme pro vás hned několik ověřených tipů a efektivních řešení.

Co to je bradavice

V podstatě se jedná o výrůstky na kůži, které jsou vyvolány virovou infekcí způsobenou papilomavirem HPV. Do těla se velice snadno dostane drobným poraněním kůže, a to nejčastěji v místech s vysokou vlhkostí, jako jsou veřejné bazény, sauny, sprchy a koupaliště. Proto vždy v těchto prostorech používejte vlastní vhodnou obuv, kterou pravidelně dezinfikujte.

Bradavice se přenášejí i přímým kontaktem, a tak se mohou snadno rozšířit na více místech na těle. Pokud již bradavici máte, nenavštěvujte do jejího vyléčení tato veřejná místa, aby se virus dále nepřenášel. A jak si s nimi můžete poradit?

Využijte sílu známého plevele

Obecně je považován za plevel. Nicméně vlaštovičník větší je mezi bylinkáři známý kromě dalších významných účinků i jako efektivní pomocník na bradavice. Můžete využít jeho čerstvé šťávy na pravidelné potírání, ale teď na podzim je ideální zhotovit si z této byliny efektivní tinkturu. Její výroba je naprosto jednoduchá.

Inspirovat se můžete na videu:

Tinktura z vlaštovičníku

K výrobě tinktury se zpravidla využívá celá rostlina, tedy kořen i kvetoucí nať. Po řádném očištění vlaštovičník nakrájejte na drobné kousky a vložte jej do skleněné uzavíratelné nádoby. Bylinu zalijte 65 až 80 % alkoholem, můžete použít líh či vodku, a na tmavém teplém místě nechte tak 3 týdny louhovat. Po uplynutí náležité doby tinkturu sceďte přes čisté plátýnko. Bradavice potírejte dvakrát až třikrát denně.

Vlaštovičník je na bradavice účinný Vlaštovičník je mezi bylinkáři známý kromě dalších významných účinků i jako efektivní pomocník na bradavice. Zdroj: FotoHelin / Shutterstock.com

Výborně funguje i jablečný ocet

Namočte v octu kousek čisté gázy, přiložte jej na bradavici a přelepte náplastí. Nejlépe nechte působit přes noc a opakujte až do doby, dokud se bradavice nevyloupne.

Podobně působí i citronová šťáva 

Smíchejte čerstvě vymačkanou šťávu v poměru 1:1 s vodou a přikládejte na gáze na noc, tak jako obklady s jablečným octem.

Naložený citron v octě

V této metodě využijete obě uvedené ingredience. Nakrájejte si citron na drobné kousky, zalijte je octem a nechte je přes noc louhovat. Druhý den přiložte kousek citronu na bradavici a přichyťte obvazem či náplastí. Lepšího a rychlejšího výsledku dosáhnete, když si vždy před aplikací dopřejete teplou lázeň, v případě, že máte bradavice na chodidlech.

česnek bradavice Česnek také umí bradavice zlikvidovat. Zdroj: Shutterstock

Nepřítelem bradavic je i čerstvý česnek

Oloupejte si stroužek česneku a ukrojte z něho plátek, který si budete pravidelně přikládat na postižená místa do té doby, než bradavice zmizí.

Zdroje: www.bylinkyprovsechny.cz, www.kucharidodomu.cz,  www.styl.instory.cz

Akční letáky