Vzhled a stav obličeje vždy o lecčems vypovídá. V případě, že patříte mezi jedince s nadváhou, je váš obličej možná o něco „kulatější“ než byste si přáli. S touto situací se však nemusíte smiřovat. Záleží totiž jen na tom, jaký udržujete celkový životní styl. Nejčastější příčinou tučného a baculatého obličeje bývá nezdravá strava, málo aktivního pohybu, někdy však i nemoci spojené s trvalým příjmem léků. Jak tedy můžete „zhubnout“ v obličeji?

Jak zatočit s buldočími tvářemi jednou provždy díky obličejové józe? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Marta Dřímal Ondráčková:

Zdroj: Youtube

Zdravý jídelníček

Pokud chcete mít co nejdéle pevné a vyrýsované rysy v obličeji, vsaďte na zdravou a vyváženou stravu. Upřednostňujte konzumaci plnohodnotných potravin, které obsahují dostatek živin, bílkovin a zdravé tuky. Vyhýbejte se průmyslově zpracovaným potravinám, slazeným nápojům a nadměrné konzumaci alkoholu.

Dostatečná hydratace

Pokud je organismus pravidelně dehydratovaný, projeví se to na stavu pokožky na obličeji a v okolních partiích. Tělo se brání a schovává si vodu do zásoby. Následkem toho dochází k otokům a ochabnutí kůže. Pokud budete během dne dostatečně pít, nejlépe čistou vodu a bylinné čaje, vyhnete se nejen nepříjemnému zadržování vody, ale zároveň podpoříte činnost ledvin a odplavování nežádoucích toxinů.

Snižte množství konzumované soli

Nevzhledný stav obličeje je často způsobena i nadměrnou spotřebou soli, která navíc nahrává hypertenzi. Denně byste měli pozřít maximálně 5 g soli a toto množství zbytečně nepřekračovat nezdravími pochutinami typu slaných chipsů a oříšků. Vyhněte se i všem koupeným hotovým jídlům a polotovarům. Raději sůl nahrazujte zdravými a voňavými bylinkami.

Pravidelný pohyb

Nadbytečný tělesný tuk vám pomůže eliminovat vždy aktivní pohyb. Zařaďte si alespoň třikrát týdně do svého programu aktivitu, která vás bude bavit. Uvidíte, že se dostaví brzy kýžené výsledky, a to nejen na těle, ale i v obličeji.

Obličejová gymnastika

Na dvojitou bradu a další povislé partie platí i pravidelná obličejová gymnastika. Jedná se nejen o perfektní prevenci vzniku vrásek, ale i ochablosti obličejových svalů. Můžete například vyslovovat písmena „x“, „q“ a „u“ s intenzivní artikulací nebo se při tom usmívat. Velice účinné je i žvýkání žvýkačky.

Vydatný spánek

Krásnému obličeji vždy také prospějete dostatečným a klidným spánkem. Během něho totiž probíhá regenerace celého organismu, která pomáhá na všechny neduhy. Dlouhodobý nedostatek spánku bohužel zpomaluje metabolismus a přispívá k ukládání tuků a nárůstu hmotnosti.

Související články

Zdroje: www.healthline.com, www.bezhladoveni.cz, www.zeny.cz