Ruce jsou naší vizitkou a prozradí o nás mnohem více, než si myslíme. Právě proto je důležité věnovat jim náležitou péči, kterou si dozajista zaslouží. Pokožka rukou je vystavena mnoha vlivům, které ji vysušují a poškozují. Většinou se jedná o vlivy nepříznivého počasí, časté máčení, absence používání ochranných rukavic a důsledky dezinfekčních prostředků. Z těchto důvodů se pokožka rukou nadměrně vysušuje, mnohem rychleji stárne a objevují se na ní i další nedostatky. Jak těmto stavům účinně předcházet?

Chcete znát lék zkušeného lékaře na suchou pokožku a vrásky? Podívejte se na YouTube video na kanálu Dr. Eric Berg DC:

Zdroj: Youtube

Pěstěné ruce

Na některých částech těla se projevuje stárnutí o něco rychleji. Patří k nim i ruce. Ochabování pokožky na hřbetech rukou a vnější straně rukou je sice pomalé, vrásky nejsou poměrně dlouhou dobu ani moc vidět. Pokud se však o tyto partie těla nebudete pečlivě starat, může vás nehezky zaskočit rychlý nástup prvních hlubokých rýh.

Stejně tak byste měli dbát i o kvalitu nehtů a okolní kůže. Jejich kvalita a úhledný vzhled se odvíjí od zdraví lůžka a dostatečného množství minerálů a vitamínů, které ovlivňují jejich zdravý růst a pevnost. Jezte proto potraviny bohaté na vitamíny B, železo, magnezium, zinek a omega-3 mastné kyseliny.

Trik s pěnou na holení

Ruce si můžete jednoduše vyživit pomocí pěny na holení. Jednoduše ji naneste v silné vrstvě na ruce a pak si na ně natáhněte mikrotenové sáčky nebo igelitové rukavice. Na ně ještě přidejte rukavice bavlněné a nechte minimálně 20 minut působit. Následně stáhněte rukavice, ruce opláchněte a umyjte nejlépe olejovým mýdlem. Budete mile překvapeni, jak bude pokožka rukou už po první aplikaci vypnutá a celkově mladistvější.

Výživa pomocí okurky

Pokud trpíte na nadměrně vysušenou a popraskanou pokožku rukou, která má sklony k svědění, dopřejte ji výživnou kúru ze salátové okurky. Dodá nejen hebkost, ale i náležitou svěžest. Nastrouhejte ji nahrubo a smíchejte ji s kvalitním olivovým olejem. Můžete také dodat pár kapek medu. Následně výživnou masku aplikujte na ruce, zabalte a nechte působit 10 až 30 minut.

Žloutek s citronem

Stejně tak můžete udělat dobře pokožce rukou dle receptu našich babiček. Připravovaly si s oblibou směs žloutku s několika kapkami citronové šťávy a olivového oleje. Stejně jako v předchozích případech směs naneste na ruce a nechte působit zhruba 15 minut. Účinek vždy posílíte použitím rukavic. Nakonec žloutkovou masku opláchněte vlažnou vodou a ruce náležitě osušte.

Související články

Zdroje: www.idnes.cz, www.healthline.com, www.damskydenik.cz