O zrak je důležité aktivně pečovat.
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jak podpořit zrak? Dopřejte si listovou zeleninu i vajíčka!

Oči jsou důležitou spojkou při kontaktu s okolním světem. Trápí vás dlouhodobě komplikace spojené s vaším zrakem? Pak je vhodné posilovat oči potřebnými antioxidanty, které přispívají k ochraně buněk před oxidačním poškozením; karotenoidy a také lecitinem.

[Komerční prezentace]

Jakým způsobem tyto pro zrak důležité látky do organizmu dostat?

Zrak je velmi citlivý na přísun důležitých látek, které udržují jeho funkce v určité kvalitě. Dlouhodobá námaha, okolní vlivy, nedostatek živin, dědičné předpoklady nebo věk se ale mohou na této kvalitě předčasně podepsat. 

Antioxidanty nejen pro váš zrak

O zrak je důležité aktivně pečovat. O zrak je důležité aktivně pečovat. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Molekuly antioxidantů omezují aktivity kyslíkových radikálů, nebo je převádějí do nereaktivních stavů. Asi nejvýznamnější antioxidanty jsou měď, zinek a selen, které přispívají k normální činnosti imunitního systému a k ochraně buněk před oxidačním stresem. Mezi nejbohatší zdroje selenu patří para ořechy, dary moře, drůbeží maso a také veškeré vnitřnosti. Potraviny bohaté na zinek jsou dýňová jádra a játra, ořechy, veškerá zelená listová zelenina, jitrocel, slunečnicová semínka, obilné klíčky, cibule, droždí, meruňky a v neposlední řadě také houby. Základní zdroje mědi nalezneme v luštěninách – hrách a fazole, dále v celozrnných obilovinách, mořských plodech a švestkách.

Karotenoidy jsou sázkou na jistotu

Karotenoidy jsou přirozenou součástí ochranného očního pigmentu. Jedná se především o lutein a vitamin A. V běžném životě je lutein přirozená součást lidského jídelníčku, ovšem pouze za předpokladu, že konzumujete dostatek zeleniny a ovoce. Najít ho můžete zejména v kapustě, špenátu či v pampeliškách. Zdrojem vitaminu A je živočišné mléko. Ale pozor, hovoříme jen o mléku plnotučném. Odstředěná a nízkotučná mléka nejsou rozhodně jeho zásobárnou. Do těch je totiž vitamin A dodáván pouze uměle.

Lecitin - podpoří nejen paměť, ale také zrak!

Lecitin je klasický název pro fosfatidylcholin. Jedná se o průvodní látku tuků a mastných kyselin, která se hojně nachází ve vaječných žloutcích a buňkách semen rostlin.

Komplexní péče z lékárny

Částečně dokážeme tyto výše zmíněné látky získat z potravy, jejich spotřeba však nejen s přibývajícím věkem roste a je třeba je doplňovat i z jiných zdrojů.

Kvalitním doplňkem stravy z vaší lékárny je Ocutein® Brillant Lutein 25 mg z prémiové řady Da Vinci Academia s maximálním množstvím luteinu – pro maximální a dlouhodobý účinek.

Jako jediný obsahuje také fosfatidylcholin a další účinné látky, jako je zinek a vitamin A, které přispívají k udržení normálního zraku, a selen a měď, které přispívají k ochraně buněk před oxidačním poškozením.

Ocutein Brillant Ocutein Brillant Zdroj: Archiv ireceptar.cz

S jednou kapkou, moře pohody


Trápí vás vysychání slzného filmu, který se v oku nachází? Aby péče o vaše oči byla dokonalá, naleznete v dárkovém balení Ocutein® Brillant rovněž oční kapky Ocutein® Sensitive, které které zajišťují 100% úlevu a okamžitou pomoc pro podrážděné, unavené a červené oči.

Ocutein Sensitive Ocutein Sensitive Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Více se o možnostech péče o váš zrak dozvíte na www.ocutein.cz

Akční letáky