[Komerční prezentace]

Jakým způsobem tyto pro zrak důležité látky do organizmu dostat?

Zrak je velmi citlivý na přísun důležitých látek, které udržují jeho funkce v určité kvalitě. Dlouhodobá námaha, okolní vlivy, nedostatek živin, dědičné předpoklady nebo věk se ale mohou na této kvalitě předčasně podepsat.

Antioxidanty nejen pro váš zrak

Molekuly antioxidantů omezují aktivity kyslíkových radikálů, nebo je převádějí do nereaktivních stavů. Asi nejvýznamnější antioxidanty jsou měď, zinek a selen, které přispívají k normální činnosti imunitního systému a k ochraně buněk před oxidačním stresem. Mezi nejbohatší zdroje selenu patří para ořechy, dary moře, drůbeží maso a také veškeré vnitřnosti. Potraviny bohaté na zinek jsou dýňová jádra a játra, ořechy, veškerá zelená listová zelenina, jitrocel, slunečnicová semínka, obilné klíčky, cibule, droždí, meruňky a v neposlední řadě také houby. Základní zdroje mědi nalezneme v luštěninách – hrách a fazole, dále v celozrnných obilovinách, mořských plodech a švestkách.

Karotenoidy jsou sázkou na jistotu

Karotenoidy jsou přirozenou součástí ochranného očního pigmentu. Jedná se především o lutein a vitamin A. V běžném životě je lutein přirozená součást lidského jídelníčku, ovšem pouze za předpokladu, že konzumujete dostatek zeleniny a ovoce. Najít ho můžete zejména v kapustě, špenátu či v pampeliškách. Zdrojem vitaminu A je živočišné mléko. Ale pozor, hovoříme jen o mléku plnotučném. Odstředěná a nízkotučná mléka nejsou rozhodně jeho zásobárnou. Do těch je totiž vitamin A dodáván pouze uměle.

Lecitin - podpoří nejen paměť, ale také zrak!

Lecitin je klasický název pro fosfatidylcholin. Jedná se o průvodní látku tuků a mastných kyselin, která se hojně nachází ve vaječných žloutcích a buňkách semen rostlin.

Komplexní péče z lékárny

Částečně dokážeme tyto výše zmíněné látky získat z potravy, jejich spotřeba však nejen s přibývajícím věkem roste a je třeba je doplňovat i z jiných zdrojů.

Kvalitním doplňkem stravy z vaší lékárny je Ocutein® Brillant Lutein 25 mg z prémiové řady Da Vinci Academia s maximálním množstvím luteinu – pro maximální a dlouhodobý účinek.

Jako jediný obsahuje také fosfatidylcholin a další účinné látky, jako je zinek a vitamin A, které přispívají k udržení normálního zraku, a selen a měď, které přispívají k ochraně buněk před oxidačním poškozením.

S jednou kapkou, moře pohody


Trápí vás vysychání slzného filmu, který se v oku nachází? Aby péče o vaše oči byla dokonalá, naleznete v dárkovém balení Ocutein® Brillant rovněž oční kapky Ocutein® Sensitive, které které zajišťují 100% úlevu a okamžitou pomoc pro podrážděné, unavené a červené oči.

Více se o možnostech péče o váš zrak dozvíte na www.ocutein.cz