Zdroje: www.wikiskripta.eu, styl.instory.cz

Nenechejte srdce onemocnět

Víte, co všechno může ovlivnit zdraví vašeho srdce? Především je to životní styl. Každý z nás má dáno do vínku něco jiného a geny samozřejmě hrají roli, ale je to především naše zásluha, co všechno stihneme tělu napáchat během našeho dospělého života, kdy jsme za něj plně zodpovědní.

Odborníci si stále zoufají nad tím, jak lidé bez výčitek nakládají se svým vlastním zdravím.

Jaké jsou varovné příznaky, že vaše srdce potřebuje pomoc? Podívejte se ve videu:

Zdroj: Youtube

Co říká o srdci a životním stylu odborník?

Také profesor MUDr. Josef Kautzner, který zastává pozici přednosty Kardiocentra IKEM, je kritický k tomu, jak málo Češi pamatují na své zdraví. Životní styl totiž přímo souvisí s tím, jak budeme čelit nemocem, a které zdravotní problémy nás v důsledku špatné životosprávy doženou. V rozhovoru pro kanál IKEM Praha popisuje nejen onemocnění srdce, ale také jak moc si lidé škodí sami.

Podotýká také, že odvykání zlozvykům, přiměřená tělesná váha, redukce stresu i pohyb mohou dramaticky ovlivnit srdce a celé tělo i odvrátit mnohá velmi nebezpečná onemocnění. Bohužel, jak sám říká: „Je zajímavé, že každý ví, že když má auto, musí jezdit na pravidelné prohlídky a starat se o něj. Ale když se má start o své srdce, je mu to za těžko.“ Podotýká, že na počátku je důležité samotné uvědomění si situace a s tím pak přijde motivace a snaha o změnu.

Bohužel, lenost a pohodlí jsou pro nás až příliš důležité a stav vlastního srdce ani nedokážeme rozpoznat. Jak to? Podívejte se na těchto několik symptomů. Většinu byste je se srdcem vůbec nespojovali.

Syptomy, které nespojujeme s onemocněním srdce

Otoky nohou a kotníků jsou také příznakem zhoršeného fungovaní srdce. Konkrétně jsou otoky spojovány s pravostranným srdečním selháváním. Nicméně otoky vznikají z různých příčin.

Onemocnění srdce může být příčinou také nadměrné únavy a malátnosti, díky nedostatečnému okysličování. Proto je možné pociťovat i dušnost a celkovou slabost. Pokud není mozek zásobován dostatečně, může dojít až k mdlobám čili krátkodobé ztrátě vědomí.

Také problémy s váhou, respektive zavodňování a tím způsobený nenadálý přírůstek, se kterým však jde ruku v ruce nechutenství.

Srdeční problémy se mohou projevit také bušením srdce, což už není tak neobvyklé nebo zvláštní. Ještě o něco děsivější je nepravidelný tlukot srdce, které postižený sám vnímá.

Související články