Hubnutí po padesátce může být výzvou, protože udržení si zdravé váhy bývá obtížnější než kdy dřív. Hormonální změny způsobují zpomalení metabolismu, ovlivňují také množství tukových zásob v těle a svalová hmota se rychleji uvolňuje.

Existuje však několik jednoduchých triků, které vám mohou pomoci dosáhnout vašich cílů. Kromě zdravého životního stylu se správným jídelníčkem a dostatečným množstvím aktivního pohybu, zařaďte do života jeden užitečný rituál. Pijte vodu hned ráno po probuzení. A proč bude vaše bříško zase ploché a pevné jako dřív?

Více rad k hubnutí břicha se dozvíte v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Detox a rychlejší metabolismus

Voda pomáhá tělo nejen po noci hydratovat, ale zároveň z těla rychleji odcházejí nežádoucí toxiny. Po probuzení je zpravidla organismus dehydratovaný a metabolismus je pozastavený či značně zpomalený. Pití vody tedy dokonale pomáhá nastartovat metabolismus. Zvyšuje se právě ten bazální, což je množství energie, které tělo spálí v klidu. Díky tomu začnete spalovat více kalorií i během odpočinku.

Po probuzení bez kalorií

Pokud jste ve fázi hubnutí, vaše tělo jistě ocení, že ho hned po ránu nebudete šokovat dávkou kalorií, ale připravíte ho pozvolným způsobem na vstup do celého dne. Protože nemá voda žádné kalorie, je naprosto ideálním nápojem k vysněnému plochému bříšku.

Voda nastartuje i mozek

Nemůžete se ráno probudit, cítíte únavu a ospalost? Pokud chcete z postele vyskakovat jako rybička, můžete tento pocit zažívat po nějaké době, když si budete dopřávat svůj ranní pohár čisté vody. Dehydratace má totiž negativní dopad na kognitivní funkce, a tak vám tento užitečný zvyk může pomoci zlepšit i koncentraci a paměť.

Lepší a kvalitnější trávení

Ranní sklenka vody také podpoří správné trávení. Možná se díky tomu vyhnete nepříjemnému nadýmání a zácpám. Jedná se totiž o poměrně časté potíže jedinců po padesátce.

Zaženete nadměrnou chuť k jídlu

Pokud si na pravidelné ranní popíjení vody zvyknete, jistě si brzy všimnete, že se vám snížila chuť k jídlu a na zbytečné mlsání. Vzpomeňte na známé rčení, že hlad je převlečená žízeň. Často máme totiž tendence jíst více, než skutečně potřebujeme.

Jen na vodu nespoléhejte!

Přestože je pití vody hned po probuzení efektivním trikem pro redukci tuku kolem břicha, je důležité si uvědomit, že se nejedná o zázračný lék a je jasné, že úspěšné hubnutí vyžaduje komplexní přístup zahrnující také vyváženou a zdravou stravu a pravidelnou fyzickou aktivitu. Voda je však skvělým začátkem každého dne, který může přinést mnoho výhod nejen pro hubnutí, ale i vaše celkové zdraví a dobrou náladu.

Související články

Zdroje: www.vitalweb.cz, www.zdravestravovani.eu, www.jakzdrave.cz