Kvalita vlasů se v průběhu života mění, což je způsobeno nejen postupným stárnutím organismu, ale také tím, že organismus prochází různými obdobími, hormonálními a fyzickými změnami. Proto se v každém věku péče o ně trochu odlišuje. Pokud chcete, aby byla bujná kštice stále korunou vaší krásy, poradíme vám, jak na to.

Jak se starat o vlasy? Podívejte se na nejpodrobnější návod na tomto YouTube videu na kanálu Tomas Arsov: 

Zdroj: Youtube

Vlasy ve 30 letech

Jaká je optimální vlasová péče pro jedince ve věku 30 let? Vlasům začíná ubývat v tomto období lesk, nejčastější příčinou bývá klesající produkce kožního mazu. V každém ohledu vám pomůže dostatečně výživná strava. Zařaďte proto do pravidelného jídelníčku více ryb, vajec, klíčků či avokáda. Stejně tak můžete pravidelně do těla doplňovat železo, hořčík, zinek a chrom.

Optimální péče by měla být v tomto věku založená na hydratačním šamponu v kombinaci s vlasovými séry stimulujícími vlasovou pokožku. Díky tomu nebudou mít vlasy tendenci k nadměrnému vysušování a zároveň minimalizujete jejich případné vypadávání. Stejně tak se u mnohých objevují první šediny, které vyžadují také dostatečnou hydrataci.

Vlasy ve 40 a 50 letech

V tomto věkovém rozmezí u žen dochází k zásadní tělesné změně a týká se to i vlasů. Blíží se a mnohdy i nastává menopauza, kdy se v organismu mění hladiny hormonů. Některé z těch, které se snižují, jsou zodpovědné i za růst vlasů, který se může i v některých případech zcela zastavit a nové vlasy už se netvoří.

V souvislosti s tím se mění i struktura vlasů a dochází k dalšímu snížení hydratace a také produkovaného mazu. Vlasy jsou pak většinou nejen matné a bez zářivého lesku, ale i křehčí a mají sklony k lámání a třepení konečků. Velice k tomu přispívá i vliv přímých slunečních paprsků, proto si vlasy ve vyšším věku před sluncem chraňte pokrývkou hlavy nebo šátkem.

Dopřejte tedy vlasům vždy odpovídající pečující prostředky, intenzivní regeneraci a náležitou ochranu. Využijte vlasové prostředky s anti-age účinkem, v ideálním případě šampon, kondicionér a masku. Skvělou službu prokážou i intenzivní vlasová séra. Proti padání a na podporu růstu nových vlasů zkuste prostředky s obsahem kofeinu.

Pokud již řešíte šedivé vlasy a jejich podíl nepřesáhne 50 % celkového porostu hlavy, můžete je zakrýt kvalitní a šetrnou barvou. Jakmile se jejich množství zvýší, můžete si je nechat u kadeřnice barevně sjednotit, ale věřte, že i přiznané šediny ve správném střihu jsou velice často šarmantní a šik!

Související články

Zdroje: instyle.com, www.prozeny.cz, www.zena-in.cz, clevlandclinic.org