Nepříjemné černé tečky v obličeji jsou problém, který trápí poměrně vysoké procento lidí. Zpravidla jsou způsobeny nahromaděním mazových kyselin, keratinu a bakterií v pórech, které se spojí a vytvoří maz, který má na povrchu černou barvu. Způsobů, jak se černých teček zbavit, existuje přehršel, ale ne všechny jsou zcela účinné. Pokud však budete pravidelně využívat dvě domácí suroviny, které máte jistě doma, zlikvidujete jejich výskyt poměrně jednoduchou a rychlou metodou.

Na jednoduchý návod, jak si vyčistit póry, se podívejte v tomto YouTube videu na kanále Andrejka Kvietkova:

Zdroj: Youtube

Rozšířené póry

Příčin této časté potíže s pokožkou může být hned několik. Mnohdy se bohužel jedná o genetické dispozice, nevhodný životní styl s nadbytkem stresu, ale také nevhodné kosmetické přípravky. Černé tečky nejenže nevypadají hezky, ale mají tendence k častému zanícení. Proto je nutné si pleť pravidelně ráno i večer pečlivě čistit a následně ošetřit odpovídajícím krémem. A pokud se jich chcete zbavit, zkuste využít čistící masku našich babiček.

Domácí maska z medu a skořice

Domácí maska z medu a skořice je však na výrobu naprosto jednoduchá, a hlavně se jedná o účinnou metodu. A jak ji přesně zhotovit?

V čisté misce si smíchejte 1 až 2 polévkové lžíce medu a 1 čajovou lžičku mleté ​​skořice.  Obě ingredience pak řádně promíchejte metličkou, aby se vzájemně propojily. Ve výsledku by vám měla vzniknout hladká pasta. Masku pak rovnoměrně naneste na předem očištěný a osušený obličej. Vyhněte se citlivým oblastem kolem očí a úst. Pak nechte čistící masku působit po dobu zhruba 10 až 15 minut. Nakonec se opláchněte teplou vodou a obličej jemně osušte.

Nejprve test citlivosti

Pokud patříte k jedincům s citlivou pokožkou, anebo trpíte na alergie, je lepší si ještě před aplikací masky udělat test citlivosti na malé ploše pokožky, například na ruce.

Výhody medu a skořice

Obě tyto ingredience jsou na černé pupínky, ale i akné naprosto dokonalou volbou. Mají totiž výborné antibakteriální a silné protizánětlivé účinky. Díky jejich pravidelnému používání tak eliminujete v pokožce růst bakterií zodpovědných za akné a dodáte jí jisté zklidnění a regeneraci. Skořice obsahuje sloučeniny s antimikrobiálními vlastnostmi a má adstringentní vlastnosti, které pomáhají póry stáhnout. 

Související články

Zdroje: www.healthshots.com, www.glowup.cz, www.rehabilitace.info