Víte, jak vzniká chrápání? Jde o uvolněné vibrace, které způsobuje vzduch proudící krkem, když člověk spí. Přestože tento problém není životu nebezpečný, je opravdu nepříjemný.

Chrápání může poukazovat i na jiné zdravotní problémy. Může za ním stát spánková apnoe, nadváha, ale i problém se strukturou úst, nosu a krku. Většinou jde ale prostě jen o neduh, který můžete za pomoci několika triků eliminovat.

Chrápání se objevuje při nedostatku spánku

Na to, jak přestat chrápat, se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Chrápání většinou vzniká, protože jazyk přepadne do zadní části krku a částečně tak blokuje proudění vzduchu. Pokud se vám to stává, lehněte si na bok, jazyk pak nebude mít šanci zapadnout a vy tak nebudete chrápat. Navíc se vám bude i lépe usínat.

Chrápání se často objevuje, pokud máte nedostatek spánku. Spánek je totiž nesmírně důležitý pro zdraví lidského organismu. Pokud spíte nedostatečně, je větší šance, že budete chrápat. Spěte tedy kdykoliv to půjde.

Také je důležité spát s vyvýšenou hlavou. S dostatkem polštářů pod hlavou docílíte toho, že vaše dýchací cesty zůstanou otevřené.

Pomůžou nosní pásky i dostatek polštářů pod hlavou

Při horším a hlasitém chrápání pomohou nosní pásky. Ty seženete v lékárně a usnadníte si díky nim proudění vzduchu do těla a zamezíte vibracím, které způsobují chrápání.

Zapomeňte i na silné medikamenty na spaní, ty uvolňují tělo a můžou také způsobovat chrápání. To samé platí i o alkoholu před spaním. Pokud chrápete, jen když pijete večer alkohol, pak je to právě ním a vy na jeho konzumaci doplácíte. Ani kouření není pro tuto omezující nepříjemnost dobré.

Zdroj: www.youtube.com, www.zdravestravovani.eu