Dvojitá brada je problém, který trápí mnoho lidí. Nemusíte hned podstupovat její odstranění operací, můžete se k situaci postavit i jinak. Jediný opravdu funkční způsob, jak se dvojité brady zbavit neinvazní cestou, je kombinace cviků a pohybů s úpravou stravy a životního stylu s pravidelnou dávkou aktivního pohybu.

Jak se zbavit druhé brady? Podívejte v tomto YouTube videu na kanále LUXMARU - Lenka Jahodová: 

Zdroj: Youtube

Proč právě já?

Dvojitá brada je zpravidla způsobená nahromaděním tuku v oblasti krku a brady. Příčiny mohou být různé. Někdy se jedná o genetickou predispozici, jindy o obezitu, ale mnohdy i o špatnou polohu během spánku.

Dr. Ross Perry, lékařský ředitel Cosmedics Skin Clinics, řekl: „Klíčovými faktory způsobujícími dvojitou bradu jsou struktura kostí, anatomie obličeje, hromadění tuku a uvolněná kůže – nebo jejich kombinace. Někteří lidé tedy mohou být docela štíhlí s nízkým množstvím tělesného tuku, ale přesto se jim může snadno objevit dvojitá brada kvůli nedostatku pevných svalů v oblasti brady a čelisti. Jiní mají naopak svalů dost, ale jejich nadváha způsobuje nadměrné hromadění tukových buněk, které vede ke dvojité bradě.“

Cvičení doporučují i lékaři

Dr. Perry je zastáncem neinvazních přístupů, a tak pro odstranění podbradku doporučuje na prvním místě pravidelné cvičení. Postačí i pouhých 10 minut denně, ovšem dlouhodobě. Díky cvikům budete totiž potřebné svaly aktivovat, díky čemuž bude ubývat tuku a celkový objem podbradku bude mizet a lépe se tvarovat. A které cviky Dr. Perry doporučuje?

Pravidelný úsměv

Úsměv ve vašem obličeji je nejen projev dobré nálady, ale jedná se také o výborný cvik na podbradek. V podstatě jej můžete provádět kdekoli a kdykoliv. Tento jednoduchý pohyb, který budete chvíli pevně držet a uvolňovat, udržuje svaly v okolí brady a postupně napomáhá napínání pokožky.

Otevírání úst do maxima

Dalším cvikem, který D. Perry doporučuje, je přehnané otevírání úst podobné hlubokému zívání a jejich opětovné zavírání. Opět dojde k mobilizaci svalů brady a blízkého okolí.

Záklony dozadu a zpět

Skvělým cvičením jsou také opakované záklony dozadu, kdy hlavu pomalu a jemně vracíte zpět do předklonu, bradou k hrudníku. Zároveň při záklonu otevírejte a při předklonu zavírejte ústa. Tyto cviky jsou výbornou prevencí před nehezkou dvojitou bradou, a proto je může cvičit každý.

Související články

 Zdroje: www.express.co.uk www.mojezdravi.cz, www.zena.aktualne.cz