Zdroje: zena.aktualne.cz,www.mojezdravi.cz

Dejte sbohem zánětům a zahleněným dutinám

Zánět dutin nehrozní jen v létě, ale v podstatě kdykoli. Ti, kteří na ně trpí, dobře vědí, že po vrtkavém jarním počasí nemají vyhráno. Nejen náhlé změny teplot během střídajícího se počasí, ale i pobyt v klimatizované místnosti či autě mohou jednoduše zapříčinit zánět nejen dolních, ale i horních cest dýchacích, ke kterém patří také dutiny ukryté ve tváři.

O dutinách, které jsou v podstatě tunely v lebce, se neví přesně proč nám je příroda nadělila. Ale ti, kteří si potrpí na záněty dutin, dobře vědí, jak těžké je zbavit se hlenů v těchto spletitých chodbičkách. Zánět dutin se projevuje bolestmi hlavy i tlakem a bolestí přímo v dutinách, a to i přesto, že nos je průchodný. Se zánětem může souviset i únava, zhoršení čichu nebo také zánět očí.

Jde to i pomocí jednoduchých rad a triků, které se používají už po generace. Podívejte, jak na to.

Zdroj: Youtube

Co pomáhá na dutiny?

Obklady, ale především solný průplach dutin jsou nesmírně efektivními způsoby, jak čistit dutiny. Může se vám to zdát na první pohled zvláštní a nepříjemné, ale fakt je, že s troškou cviku je to fantasticky jednoduchý způsob, jak si ulevit nejen při nachlazení i zánětech, ale také například při alergiích. Vdechované alergeny se mohou usazovat právě v dutinách, pravidelným proplachováním dutin solným roztokem se jich zbavíte efektivně, a navíc bez nepříjemných pocitů.

Sůl nad zlato

Jak to? Jistě si dokážete vybavit nepříjemný pocit, kdy se vám chlorovaná voda dostane do nosu. Nepříjemné silné pálení až řezání se však v případě použití solného roztoku nekoná, naopak mírná salinita roztoku je pro sliznici přirozená a roztok připravený správným poměrem soli a vody nepůsobí v dutinách a nose žádné obtíže.

Čištění dutin s pomůckami i bez

Pro aplikování solného můžete použít velkou injekční stříkačku nebo také speciální konvičku. Jde to však také bez jakýchkoli pomůcek, nasáním roztoku z dlaně. Pokud si však nechcete lámat hlavu ani pomůckou, ani roztokem, pořiďte si v lékárně lahvičku zakončenou tryskou k aplikaci obsahu přímo do nosu. Jednodušší už to být nemůže.

Související články