Jarní únava je běžný jev a v podstatě se jedná o reakci našeho těla po dlouhé zimě. Podepisuje se na něm nejen málo světla, ale i nedostatek vitamínů. Organismus vyžaduje jistou dobu, aby se vypořádal se změnou klimatu a v podstatě nám to únavou dává najevo. Pokud však chcete tělu dodat energii a s únavou účinně zatočit, vsaďte na ozdravný nápoj, který si můžete připravit v pohodlí domova.

Chcete vědět, jak se díky tradiční čínské medicíně zbavit během chvilky únavy? Podívejte se na YouTube video na kanálu ONETV cz:

Zdroj: Youtube

Co jarní únavu způsobuje

Během zimy tělo produkuje více spánkového hormonu melatoninu, kdežto s příchodem jara a teplejších dnů začíná produkovat více serotoninu, tedy hormonu aktivity. Pro náš organismus je to značná změna, která u mnohých jedinců způsobuje pocit únavy.

Častým příznakem jsou bolesti hlavy, nesoustředěnost a potíže s krevním oběhem. Jarní únava zpravidla přichází v období mezi březnem a dubnem po několika dnech teplejšího počasí.

Jak získat energii zpět

Pokud chcete, aby se vám počátkem jara vrátila síla, měli byste tělu dodat hlavně vitamíny a tělo dostatečně hydratovat. Proto nikdy nezanedbávejte dostatečný pitný režim.

Nápoj jen ze 3 ingrediencí

Spojte příjemné s užitečným a připravte si na toto období zdravý drink. Organismus si žádá vitamín C, ale jeho zvýšené dávky mohou vést k jeho překyselení. Ideální je zásadité pH kolem 7,5, což odpovídá pH naší krve.

Pokud ho však smícháte s jedlou sodou a společně je rozpustíte v zeleninové či ovocné čerstvé šťávě, máte ideální nápoj na posílení imunity. Využít můžete červenou řepu, mrkev, meloun či borůvky. Nápoj raději míchejte ve vetší sklenici, bude lehce šumět.

Proč přidat k „céčku" sodu a šťávu?

Ať už rozpustný vitamín C nebo ten v pilulkách se z organismu během 2 hodin vyloučí. Nebývá totiž vázaný na bioflavonidy, což jsou přírodní barviva obsažená v ovoci a zelenině.

Kvalita na prvním místě

Pokud chcete, aby byl nápoj opravdu účinný, použijte k jeho přípravě vždy jen kvalitní suroviny. Používejte tedy vitamín C jen ve farmaceutické kvalitě. Raději se zdržte nákupu nejlevnějších potravinových doplňků. Platí to samozřejmě i o sodě. Nakupujte ji jedině v lékopisné kvalitě, v žádném případě nepoužívejte sodu z hypermarketu.

Související články

Zdroje: www.vitaherbals.cz, www.blendea.cz