Patříte k jedincům, které sem tam potrápí kuří oko? Mnohdy je doprovázeno značnou a nepříjemnou bolestí. Pokud se ho chcete zbavit, jednejte vždy co nejrychleji, pravidelně a důkladně, dokud naprosto nezmizí. Nemusíte využívat jen prostředky z lékárny, mnohdy se stačí spolehnout na léty prověřené rady našich babiček a využít k léčbě běžných domácích surovin a ingrediencí.

Jak se zbavit kuřího oka na chodidlech? Podívejte se na YouTube video na kanálu Dr Dray:

Zdroj: Youtube

Kuří oko

Zpravidla se jedná o bolestivý vystouplý kožní útvar šedožluté barvy, který vzniká nahromaděním ztvrdlé kůže a nadměrným tlakem nebo třením. Často dosahuje i rozměrů větších než 1 centimetr. Nejčastěji se objevuje na nohou, a to nejen na ploskách chodidel, ale na patách, kloubech a prstech. Většinou se kuří oka tvoří v důsledku nošení nevhodné obuvi a u jedinců s ortopedickými problémy.

Možná prevence

Nejlépe můžete problémům s kuřím okem předcházet kvalitní péčí o nohy. Měli byste jim věnovat stejné ošetření, jaké dopřáváte jiným částem těla. Chodidla vyžadují nejen pravidelnou hygienu, ale i odstraňování zrohovatělé kůže a náležitou pedikúru. Základem je i správně zvolená obuv a ponožky z přírodních materiálů. A co dělat, když už kuří oko máte?

Chléb namočený do octa

Pokud se chcete kuřího oka zbavit, vždy jednejte okamžitě. Využít můžete chleba, který předem namočíte do octa a pak ho přiložíte na inkriminované místo. Následně jej překryjte potravinovou fólií, nandejte si ponožku a nechte působit až do rána. Léčbu opakujte, dokud se kuřího oka zcela nezbavíte.

Citronová šťáva, česnek a ocet

Další účinnou metodou na kuří oka je směs z citronové šťávy, prolisovaného česneku a octa. Potřete kašičkou ztvrdlé místo a stejně jako v předchozím případě nechte působit během spaní celou noc. Kuří oko vám po nějaké době půjde po odmočení lehce odstranit.

Cibule naložená v octu

Perfektním pomocníkem v boji proti kuřímu oku je i obyčejná cibule. Pokrájejte ji na plátky, vložte do misky a zalijte je octem. Druhý den kousky naložené cibule připevněte na postižená místa a opět aplikujte každou noc. Kuří oko se časem během koupele samo vyloupne.

Slaná voda a med

Bolestivá kuřecí oka naše babičky také likvidovaly koupelí ve slané vodě, kdy po osušení na ztvrdlé místo nanesly med. Léčba je stejná, kdy pokračujete do té doby, dokud se kuří oko samo nevyloupne.

Související články

Zdroje: www.lifee.cz, www.sever.rozhlas.cz, www.mama.pigi.cz