Stárnutí je přirozený proces a bohužel nejde zcela zastavit. Ovšem můžete ho účinně zpomalovat. Chce to však zdravý životní styl a pravidelnost. Postupem času ztrácí pleť elasticitu a začínají se objevovat vrásky. Nejčastěji na čele, kolem očí a úst. Jak se jich zbavit?

Jak odstranit vrásky a napnout pokožku na čele? Podívejte se na tipy v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Otevřete oči, a to doslova

Pravidelné a opakované výrazy v obličeji vedou ke kožním záhybům na jeho jednotlivých částích. Na čele se jedná nejčastěji o známé horizontální vrásky a vertikální mezi obočím. K četnosti vrásek velmi přispívá i pobyt na slunci, s postupujícím věkem i ztráta kolagenu. Proces tvorby vrásek je však možné zpomalit.

Redukujte vrásky na čele a udělejte mu „refresh“. Ve výsledku se vám také více „otevřou“ oči a zvednou povadlá víčka. Nemusíte hned navštěvovat plastického chirurga. Stačí dodržovat čtyři jednoduché zásady. Které to jsou?

Pravidelná masáž

Nejprve si navoďte klidnou atmosféru, posaďte se a pomalými krouživými pohyby masírujte oblasti spánků. Použijte vyživující olej, aby byla masáž příjemnější. Stejné pohyby pak proveďte v místech za ušima a na šíji.

Několikrát mezi těmito lokalitami prsty opakovaně přejíždějte. Následně masírujte temeno hlavy, a to až nahoru k šošolce, tedy i ve vlasech. Tímto způsobem se pokožka celého obličeje krásně prokrví. Obzvlášť horní střed hlavy, kde je nejmenší průtok krve.

Odstranění nečistot

Pokud si chcete uchovat vaši pleť obličeje co nejdéle hladkou a v kvalitním stavu, nezapomínejte na její pravidelné čištění. Nečistoty, zanesené póry, odumírající kůže či snad zbytky make-upu jsou pro pleť stresující. Čistá pleť je základ, aby mohla pokožka dostatečně dýchat.

Vyhlazování vrásek na čele

Pokud jste pravák, zafixujte kůži a svaly na čele pomocí levé ruky. Položte ji s nataženými prsty do míst těsně pod vlasy a dotýkejte se čela celým prostorem mezi ukazováčkem a palcem. Rukou táhněte pokožku směrem nahoru. Druhou rukou pak krouživými pohyby masírujte linie horizontálních vrásek z jedné strany na druhou.

Odstraňujte mimické návyky

Ve chvílích, kdy stojíte před zrcadlem, si začněte všímat, co opravdu děláte s obličejem. Možná se budete divit, jak krčíte čelo například při čištění zubů nebo fénování vlasů. Vypozorujte veškeré své zlozvyky zbytečných křečí v obličeji a snažte se obličej raději uvolňovat. Myslete na to i před spaním a zvykněte si na pravidelný rituál. Jakmile zavřete oči, soustřeďte se pár minut na jednotlivé partie vašeho obličeje. Všude, kde ucítíte tenzi, pokuste se ji uvolnit.

Související články

Zdroje: www.styl.instory.cz, www.bioneeds.cz, www.annabrandejs.cz