V určitém věku vám vaše tělo začne dávat najevo, že nemůžete být mladí navěky. Proces stárnutí je naprosto normální a přirozená věc, ne všichni lidé se s ní však dokážou vypořádat.

Začnete více vnímat vaše záda, klouby a části těla, jejichž bolesti jste dříve možná nevěnovali takovou pozornost, jelikož za pár dní stejně přešla. Na čele a obličeji se také začnou objevovat vrásky.

Tento proces nejde nijak zneškodnit, ale jsou metody, jak vašemu obličeji od vrásek trochu ulehčit. Pamatujte si však, že jste krásní, nehledě na vrásky nebo na to, kolik je vám let.

Youtube video, jak se zbavit vrásek, najdete na kanále Simona Rydlova:

Zdroj: Youtube

Jak se zbavit vrásek na čele

Na zbavení se vrásek na čele samozřejmě fungují metody typu injekční přípravky, mikrojehličkování a podobně. Pokud ale nechcete podstupovat tyto zákroky, existují způsoby, jak vrásky oddálit naprosto přirozenou cestou.

První velice důležitá věc je, abyste zůstali hydratovaní. Voda má opravdu veliký vliv na zdraví pokožky, a prosto je nesmírně důležité, abyste během dne pili hodně vody.

Další důležitou věcí, abyste se nemuseli vrásek bát, je pravidelný pohyb. Fyzická aktivita, když je pravidelná, může výrazně zlepšit elasticitu a tloušťku kůže, a to nejen na těle, ale také v obličeji. K tomuto bodu se váže vlastně i další trik, což je jíst vyváženou stravu, zejména hodně zeleniny a ovoce, které vám také pomůže pokožku hydratovat. Zároveň ji také budou chránit před sluncem nebo znečištěním.

Jak přirozeně omezit vrásky

Když už budete u zdravého zdravotního stylu, měli byste vědět, že nadměrná konzumace alkoholu a kouření může také způsobovat fakt, že se na vašem čele budou objevovat vrásky rychleji. Tabákový kouř totiž snižuje tvorbu kolagenu v kůži a nadměrné množství alkoholu zas zvětšuje horní část obličeje. Proto není od věci tyto aktivity omezit.

Poslední a jednou z nejdůležitějších rad je být schopný zvládat stresové situace. Stres a vrásky jsou tak nějak ruku v ruce, a proto je důležité si během dne najít alespoň pár chvilek, kdy se zrelaxujete a všechny stresy ze svého těla vypustíte.

To velice napomůže i vaší psychice. Můžete si například pár minut zameditovat, nebo se jít projít ven, nebo jen tak sedět a vědomě odevzdávat stres pryč z vašeho těla. Tento každodenní rituál vám velice pomůže a udrží vrásky pryč.

Související články

Zdroje: www.bioneeds.cz, www.esthe-laser.cz