Zácpa je nepříjemným problémem, kterého se však můžete zbavit pomocí tradičních a osvědčených metod. Tyto babské rady a lidové recepty mohou být překvapivě účinné pro zlepšení trávení a pravidelné vyprazdňování.

Na video od Daniely Císařové s tipy, jak zatočit se zácpou, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Ovesné vločky, třezalka i lopuchový odvar pomůžou

Ovesné vločky jsou bohaté na rozpustnou vlákninu, která pomáhá změkčit stolici a zlepšit trávení. Doporučuje se snídat ovesné vločky s ovocem nebo ořechy.

Lopuch je bylina, která má tradičně dobrou pověst pro své trávicí vlastnosti. Lopuchový odvar může pomoci uvolnit střeva a podpořit pravidelné vyprazdňování.

Třezalka tečkovaná je další bylina, která se používá k podpoře trávení. Může být konzumována jako čaj a má příznivý vliv na střevní pohyby.

Vsaďte i na citrónovou nebo rýžovou vodu a na olivový olej

Tato osvědčená rada spočívá v pití teplé vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou na lačný žaludek ráno. Citronová šťáva má stimulovat trávicí procesy a podporovat pravidelné vyprazdňování.

Voda z vaření rýže je také známá pro své pozitivní účinky na trávení. Napijte se rýžové vody nalačno a uvolněte si střeva.

Olivový olej je známý svými promašťujícími vlastnostmi. Kromě toho zmírňuje i zácpu. Zkuste jednu lžíci olivového oleje ráno na lačný žaludek a za pár dní uvidíte tu změnu.

Některé cviky jógy nebo fyzioterapie mohou pomoci posílit břišní svaly a podpořit střevní pohyby. Konzultujte tyto techniky s odborníkem, abyste neudělali chybu.

Zácpa nemusí být problém, který se řeší projímadly. Mnoho lidí si osvědčené babské rady a lidové recepty na trávení a zlepšení zažívání pochvaluje. Zahrňte tedy některé z těchto přírodních metod do svého životního stylu a sledujte, jak se postupně zlepšuje vaše trávení. Pokud problém s trávením přetrvává nebo se zhoršuje, neváhejte kontaktovat lékaře, aby byly vyloučeny jakékoli vážnější zdravotní problémy.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.superzdrave.cz