V průběhu celého života prochází tělo změnami, které se podepisují i na tvaru, velikosti a samozřejmě také pevnosti prsou. S přibývajícími roky je tedy funkce podprsenky čím dál tím důležitější a ňadra v ní musí mít náležitou oporu.

Zároveň by ale tento kus spodního prádla měl plnit spoustu dalších funkcí. Vybrat tu skutečně správnou podprsenku opravdu není vůbec jednoduché. 

Podívejte se, jak vybrat tu nejlepší podprsenku. Ukazuje to Butik LE CHATON na youtube:

Zdroj: Youtube

Velikost je důležitá

První, podle čeho podprsenku budeme vybírat, je samozřejmě odpovídající velikost jak košíčků, tak i obvodového pásku. Vždy je ale potřeba ji vyzkoušet, protože – jak bylo uvedeno – tělo se jednak mění a jednak mohou mít různí výrobci jinou představu o označování velikosti.

Na tom, zda bude nebo nebude sedět, pak má logicky vliv také střih. Nenechme se tedy nikdy zlákat vědomím, že stejný kousek už máme doma, a tak si vlastně pořídíme jen jeho kopii. Mohly bychom se šeredně splést. Nevzhledně vylézající faldy z košíčků nebo pod obvodovým páskem určitě nejsou nic, co bychom si přály. 

Pevný, ale prodyšný materiál

Při výběru spodního prádla je třeba (v každém věku) dbát také na kvalitu materiálu. Ano, vyšší kvalita s sebou nese i vyšší cenu, ale pokud je to jen trochu možné, investujte po padesátce do prádla, které vydrží delší čas bez změny tvaru a pevnosti.

Určitě nebudete litovat. Materiál by také měl být prodyšný a příjemný na dotek. Pokožka se mění, ať chceme nebo ne, tak stárne, a určitě již potřebuje více péče než ve dvaceti letech. 

Pro slavnostní příležitosti

I když potřebujeme nejen pro svoje vlastní sebevědomí kousky, které nám zvýší sebevědomí a přispějí k vytvarování opravdu dokonalé postavy třeba do společenských šatů, měly bychom již dbát také na zdravotní hledisko. Záda mohou bolet a při špatně vybrané podprsence je navíc neochráníme před zbytečnou zátěží.

Pohodlí "na doma"

Na všední dny a běžné příležitosti bychom tedy měly raději volit prádlo s lepší oporou, širším obvodem a případně i širšími ramínky, které zajistí pohodlné usazení podprsenky. Není to žádná ostuda, i mezi takto řešeným prádlem najdeme velmi hezké a přitažlivé střihy a materiály. 

Sportujte bezpečně

Speciální kapitolu pak tvoří výběr podprsenky pro ženy, které si i do vyššího věku zachovaly aktivní způsob života a nebrání se sportu či alespoň větší dávce zdravého pohybu.

V takovém případě je nutné mnohem obezřetněji než dříve vybírat ze speciálních podprsenek, které umožní pohodlný pohyb i přesto, že budou svůj obsah držet opravdu pevně na svém místě. Ušetříte tak námahu zádům i dalším svalům v těle. A za to delší výběr před koupí určitě stojí. 

Nerezignujte na pocity

A nakonec – ale rozhodně ne na posledním místě, musíme mít při pohledu do zrcadla i po padesátých narozeninách dobrý pocit. Podle toho bychom také měly vybírat spodní prádlo.

Vždyť nemá smysl si zastírat, že i když není v běžném životě vidět, hezká, kvalitní a přitažlivá podprsenka, která ženské přednosti vytvaruje k dokonalosti, dodá každé z nás velkou dávku sebevědomí. Na to věk nemá žádný vliv…

Související články

Zdroje: bestlifeonline.com, thisisperimenopause.com, www.healthline.com