Zdroje: www.healthline.com, www.ndtv.com,cs.wikipedia.org

Obyčejná neobyčejná cibule

Cibule má i v lidovém léčitelství velmi široké uplatnění, pokud vás zajímá, nač využít obyčejnou kuchyňskou cibuli, podívejte se i na toto video představující několik jednoduchých a rychlých způsobů, jak využít léčebných účinků cibule:

Zdroj: Youtube

Zázrakem na pročištění dutin i plic je obyčejná cibule. Tato „uplakaná" zelenina je nenahraditelná nejen v kuchyni, ale nedají na ni dopustit ani všichni ti, kteří dobře znají její účinky. Není divu, že je cibule zmiňovaná také napříč všemi starověkými civilizacemi. Nápisy z hliněných sumerských tabulek či staroegyptských papyrů však nejsou recepty na její kulinářské uplatnění, nýbrž návody, jak pomocí cibule léčit.

Cibule pomůže i s očistou plic

K čemu se hodí cibule nejlépe? I lékařská věda potvrzuje, že tento druh zeleniny je skvělým prostředkem proti arterioskleróze, vysokému krevnímu tlaku a mnohým dalším problémům. Napomáhá regulovat zažívání i nechutenství. Co všechno cibule pomůže léčit, je dnes už běžně popsané i v naučných slovnících, nejsou to tototiž jen povídačky!
Co se týče našich plic, dýchacích cest a nachlazení, i zde sehrává cibule důležitou roli jako prevence a pomoc při probíhajícím onemocnění. Působí nejen na bolest a léčí záněty, ale také bojuje proti tvorbě hlenů. Očista organizmu od hlenů je důležitou součástí uzdravování, ale také velkou úlevou pro pacienta.

Navíc použití cibule je velmi nekomplikované, a i když můžete cibuli zkombinovat s mnoha dalšími surovinami, které lze rozhodně doporučit, sama o sobě je dostatečně silná.

Jak pročistit plíce pomocí cibule?

Pro úlevu a protažení dutin, ale také pro očistu plic můžete cibuli nejen konzumovat ve formě sirupu nebo čaje, ale také je vhodné inhalovat těkavé látky uvolňující se z cibule. K tomu vám pomůže obyčejná horká voda, do které dáte nahrubo nakrájenou cibuli krátce povařit. Počkejte, až bude horké páry možné vdechovat bez pocitu pálení. Inhalujte pod ručníkem a soustřeďte se na dýchání nosem a po několika minutách zase ústy. Nechejte horní i dolní cesty dobře prohřát, a hlavně páry z cibule dostat se na místa, která trápí zahlenění nejčastěji.

Související články