Dýchací obtíže nejsou v dnešní době vůbec nic neobvyklého a mohou mít řadu příčin. Ať už je to reakce na nečisté životní prostředí, alergie, astma, nebo jste trápili své plíce kouřením cigaret, můžete jim vrátit zdraví. Poradíme vám, jak. Účinné čističe plic vám dost možná rostou přímo na zahradě nebo doma v květináči.

Pouhé dva dny a dvě ingredience

Plíce jsou velmi důležitým orgánem a jejich zdraví často rozhoduje o síle imunity. Posilte své plíce a dopřejte jim očistu. Stačí vám k tomu pouhé dva dny a dvě ingredience. Jaké, se podívejte ve videu na YouTube, na kanálu Lekovite Biljke:

Zdroj: Youtube

Voňavé koření

Obyčejný lék na dýchací systém, ale i k posílení imunity, představuje i velmi známá a lahodná bylinka. Dost možná ji máte na zahradě, nebo si ji pěstujete doma v květináči. Tušíte správně. Řeč je o oreganu. Nehodí se jen do kuchyně, ale také do vaší lékárničky. Oregano je bohaté na látku karvakrol, flavonoidy a terpeny, což jsou ve své podstatě přírodní antihistaminika. Ulevují od dýchacích obtíží, včetně dráždivého kašle a pocitu dušnosti. Zároveň velmi příznivě ovlivňuje i horní cesty dýchací a pomáhá bojovat proti zahlenění.

Olej nebo čaj

Zařaďte jej tedy jako bylinku do pokrmů, nebo jej použijte ve formě oleje. Pokud vás budou trápit respirační obtíže, konzumace oreganového oleje vám podstatně uleví. Ze sušeného oregana si pak při nemoci nachystejte léčivý čaj, pomůže vám se choroby zbavit mnohem rychleji. Preventivně pak z plic vyžene prach i bakterie a nečistoty.

Kouzelná mateřídouška

Za oreganem v péči o dýchací cesty nezaostává kolega z bylinkové říše – tymián obecný. I on je lahodnou a nádherně voňavou bylinkou. Sílu tymiánu uctívali již starověcí Egypťané, věděli, že kromě plic dokáže léčit ducha a dodává sílu celému organismu. Jeho blahodárné účinky spočívají zejména při pomoci s respiračními obtížemi, dokáže pomoci při astmatu, ale i bronchitidách. Dokonce uměl pomáhat i při černém kašli.

Tymiánový sirup

Z tymiánu se rovněž připravuje léčivý čaj, zkusit můžete jako prevenci užívat i tymiánový sirup. Tymián i oregano také působí jako balzám na rozbouřené zažívání. Pokud se nevyhnete léčbě antibiotiky, vsaďte na tyto bylinky, které nejen že léčbu podpoří, ale pomohou s obnovením střevní mikroflóry, která s užíváním antibiotik často trpí.

Nadechněte se

Svět bylin je malý přírodní zázrak. Podpořit zdraví plic můžete ještě jinak, a to cvičením jógy. Jóga je jedno z cvičení, které pracují s dechem a dech je při provádění pozic nesmírně důležitý. Pravidelným cvičením se naučíte se svým dechem zcela jinak pracovat a uvidíte, že spousta respiračních obtíží zmizí.

Související články

Zdroje: vitalweb.cz, www.energiezivota.com, www.blendea.cz