Zdroje: cs.wikipedia.org, www.celostnimedicina.cz

Pročistěte zažívání pomocí semínek

I když je jasné, že správný detox není jen nějaká kúra, ale hlavně zdravý životní styl, určitě není od věci čas od času vyzkoušet některý čaj, nápoj či pokrm, abychom si pročistili tělo. V žádném případě se nemusíte plácnout přes kapsu nebo shánět suroviny bůhví kde.

V následujícím příspěvku se dozvíte, jak z chia semínek, lnu a jablka udělat nápoj, který vašemu zažívání jen prospěje.

Zdroj: Youtube

Proč prospívá zažívání jablko?

Proč právě tyto ingredience? Nemusíte být zasvěceni do tajů očisty organismu, stačí, když vezmete rozum do hrsti.

Jablka mají vysoký obsah vlákniny, jejich konzumace se doporučuje pro podporu zažívání a především vyprazdňování. Zároveň jsou jablka přínosná také pro mikroflóru střev, která je velmi důležitá nejen pro všechno, co námi prochází, ale pro celkovou obranyschopnost organismu. Dnes se totiž upozorňuje i na to, že trávicí soustava významně souvisí s naším celkovým zdravím.

Jablka obsahují také množství antioxidantů a protizánětlivých látek.

Semínka jsou pro vaše střeva to pravé

Chia semínka pocházející z rostliny Salvia hispanica čili šalvěj španělská a v posledních několika letech se stala vcelku běžnou potravinou. Chia semínka jsou na tom v mnoha ohledech podobně jako jablka. Také mají velký podíl vlákniny, podporují střevní kultury a trávení, regulují vyprazdňování a pomáhají pročištění organismu. Navíc obsahují omega-3 mastné kyseliny. Tato semínka i jablka jsou známá tím, že absorbují hodně vody. Proto při jejich konzumaci pamatujte také na dobrý pitný režim.

A do třetice je tu lněné semínko, které je dobře známé regulací trávení, obsahem prospěšných omega-3 mastných kyselin i lignanů působících jako antioxidanty a zvyšujících hladinu pohlavních hormonů. I lněné semínko obsahuje velké množství vlákniny, proto právě po tomto očišťujícím nápoji nezapomeňte dostatečně pít.

Související články