Tlusté střevo není jen „stočená trávicí trubce“ v břiše. Jde o velice důležitý orgán, který má na svědomí nejen rozkládání potravy, vstřebání důležitých živin do těla, ale také vaši hormonální rovnováhu. Ženy by měly vědět, že zdravé tlusté střevo znamená lepší kvalitu pleti, ale a pevnější psychiku. Tlusté střevo má ještě jednu důležitou roli – ovlivňuje váš imunitní systém. Chcete být tenhle podzim a zimu zdraví jako řípy? Vyzkoušejte tuhle očistnou kúru, která vaše tlusté střevo během pouhých tří dní vyčistí a zregeneruje.

Příspěvek Akademie celostní medicíny vám poradí, jak si můžete „vypucovat“ střeva. Více na kanále YouTube.

Zdroj: Youtube

Vyzkoušejte růžový čaj

Tenhle drink je rozpouštěčem všech nečistot, které se ve střevech běžně vyskytují. Proto s ním nešetřete a dejte si pořádnou sklenici! Příprava je jednoduchá: Zázvor oloupejte a společně s 1 okurkou a 1 citronem nakrájejte na kolečka.

Směs vložte do hrnce. Přidejte svazek petrželky, kterou jste předtím naporcovali na třetiny. Nakonec do směsi přidejte růžové lístky a vodu. Všechny přísady nechte 10 minut vařit a poté sceďte. Hotový čaj má růžovou barvu. Pijte ho nalačno, zhruba hodinu před spaním. Vašim střevům se uleví!

Odvar z listů ostružiníku

Dopřát si můžete také očistnou kúru z listů ostružiníku křovitého. Připravíte si ho snadno: Lžíci listů ostružiníku zalijte šálkem vroucí vody. Kastrůlek s čajem přikryjte pokličkou, nechte zhruba 10 minut louhovat a poté sceďte. Směs pijte pomalu po doušcích. Dávka jsou tři šálky denně!

Očistná snídaně ze semínek

Lněná semínka obsahují velké množství rozpustné a nerozpustné vlákniny. Přírodním způsobem čistí tlusté střevo a zbavují ho nežádoucích usazenin a látek. Odborníci proto doporučují sníst 2 polévkové lžíce lněných semínek denně. Dodají vám vitaminy a zároveň udrží střeva čistá a v dobré kondici. Semínka si můžete dopřát i jako součást snídaně.

Umelte je najemno 1 lžíci lněných semínek. Smíchejte je se 100 ml lněného oleje a 100 ml kefíru. Druhý den použijte přísady po dvou lžících a třetí hned po třech. Dávku kefíru zvyšte na 150 ml. Výsledná směs vám pomůže vyčistit střeva od usazenin, parazitů a hlenů. Zároveň se dá použít i jako prevence proti zácpě.

Očistné džusy

Ovocné a zeleninové džusy jsou osvědčenými čističi střev. Kromě vitaminu C obsahují i spoustu živin a vlákniny. Zahrňte do svého jídelníčku jablečnou, citronovou nebo zeleninovou šťávu. Vaše střeva se výborně pročistí.

Sázka na škroby

Kromě vlákniny prospívají střevům i škroby. Tahle složka potravy se nachází zejména v bramborách, rýži, luštěninách nebo obilninách. Zařaďte je do svého jídelníčku. Podle odborníků jde o jednu z prevencí proti rakovině tlustého střeva.

Související články

Zdroje: https://www.nanolab.cz, ncbi.nlm.nih.gov