Růžový čaj je skvělým čističem střev, který používaly už naše babičky.
Zdroj: Elzbieta Sekowska / Shutterstock.com

Vyčistěte tlusté střevo za tři dny. Tenhle starý recept po babičce to dokáže

Abyste se cítili šťastní a zdraví, musíte o sebe pečovat v každém slova smyslu. K jedněm velmi důležitým orgánům našeho těla patří i tlusté střevo, a proto bychom ho neměli zanedbávat. Poradíme vám, jak jednoduše tlusté střevo vyčistit.

Pro správnou funkci střev je důležité dodržovat hned několik zásad. Když budete jíst často mastné a nezdravé pokrmy, dojde ke znečištění tlustého střeva a jeho funkce se bude oslabovat. Jezte proto pravidelně, zdravě i pestře a dodržujte pitný režim. K očistě tlustého střeva podle vědců také přispívají různé odvary z bylinek, ale i klasické potraviny, jako jsou citrusy, kysané zelí nebo koření.

Šálek růžového čaje

Chcete si pročistit střeva za pouhé tři dny? Podívejte se na videorecept, který vám očistu střev zajistí:

Budete potřebovat jednu okurku, citron, svazek petrželky, kousek zázvoru a hrst sušených růžových lístků. Okurku a citron nakrájejte na kolečka, stejně tak i zázvor, který ale předtím ještě oloupejte. Nakonec svazek petrželky přeřízněte na třetiny a veškeré ingredience dejte do hrnce. Poté už jen přidejte hrst růžových lístků a zalijte vodou. Po 10 minutách vaření sceďte. Šálek tohoto odvaru pijte ráno nalačno a večer hodinu před spaním.

Odvar z listů ostružiníku

Máte problémy s trávením a činností střev? Pak vám pomůže odvar z listů ostružiníku křovitého. Lžíci listů zalijte šálkem vroucí vody. V zakryté nádobě louhujte 10 minut a poté směs sceďte. Odvar pijte pomalu po jednotlivých doušcích.

Čaj můžeme připravit také z listů ostružiníku. Čaj je skvělou volbou v chladných dnech, jelikož krásně zahřeje celé vaše tělo. Zdroj: Vovk Vasyl / Shutterstock.com

Skvělá a zdravá snídaně

Mimo odvarů si můžete také připravit výbornou snídani, která bude pro vaše zdraví velmi přínosná. Umelte nebo rozdrťte lžíci lněného semínka, které poté smíchejte se lžící lněného oleje a 100 ml kefíru. Druhý týden použijte ingredience po dvou lžících a třetí týden po třech, přičemž zvyšte i dávku kefíru na 150 ml. Lněné semínko vám pomůže vyčistit celá střeva, odstraní hleny, usazeniny i parazity a poslouží skvěle rovněž při zácpě.

Džusy z ovoce a zeleniny

Známým čističem střev jsou různé ovocné a zeleninové šťávy, které obsahují mnoho živin a vlákniny. Ve většině z nich se také objevuje vitamin C, který pomáhá čistit tlusté střevo. Dopřávejte si proto každý den jablečnou, citronovou nebo zeleninovou šťávu a vaše střeva si nebudou stěžovat!

Citrusová šťáva je pro trávení velmi stimulující. Citrusová šťáva je pro trávení také velmi stimulující. Zdroj: Profimedia

Posilte střevní mikroflóru

Podobnou funkci jako má vláknina, vykazují také rezistentní škroby. Ty se nacházejí zejména v rostlinných potravinách, především v bramborách, rýži, luštěninách a obilovinách. Tyto suroviny vám poslouží také jako prevence proti rakovině tlustého střeva.

Zdroje: medicalnewstoday.comnanolab.cz, prirodnicestakezdravi.cz, youtube.com, prozdravi.cz

Akční letáky