Zpravidla každý věnuje své pleti večerní péči, ale mnohým nedochází, že si jistou pravidelnou péči zaslouží i po ránu. V podstatě potřebuje probudit jako zbytek celého těla a také dodat tu správnou výživu. Poradíme vám pár triků, které vám zaručí, že vaše pleť bude mít ten správný jas a vitalitu.

Inspirovat se můžete na následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Začněte vodou s citronem

Pleť můžete dopovat i vnitřně, a nejvíce tomu můžete pomoci správným pitným režimem. Proto si hned po ránu, nejlépe nalačno, dejte sklenici vody se šťávou z čerstvého citronu. Nejenže získáte dávku energie, ale zároveň tento "zázračný" a jednoduchý nápoj vyrovná vaše pH v těle. Díky tomu bude vaše pleť čistá a zářivá. Navíc restartuje vaše zažívání a bude redukovat vaši váhu, pokud chcete shodit nějaké to kilo navíc. Do 2 dcl vody vymačkejte alespoň polovinu citronu.

Čistěte pleť i po ránu

Pokud chcete mít stále kvalitní pokožku v obličejových partiích, nikdy nezanedbávejte ani ranní čištění pleti. Má za sebou mnoho nočních regeneračních procesů a potřebuje rozzářit. Proto využijte váš oblíbený a vyzkoušený čisticí gel, pěnu nebo tonikum, které nanesete na odličovací tampon a lehkými pohyby vyčistíte celý obličej včetně krku a dekoltu.

Nakopněte pleť ledovou lázní

Použití ledu na obličej není žádná nová metoda, je známá již dlouhá léta a využívají ji mnohé kosmetické salony. Můžete jej aplikovat buď ručně tak, že si kostkou ledu budete přejíždět po obličeji, anebo si led nasypejte do misky s vodou a obličej do něj na pár sekund několikrát ponořte. Led na pokožce obličeje přidá vaší pokožce přirozenou záři.

Ideální je tuto metodu praktikovat i dvakrát denně, ale hlavní je pravidelnost. Ledování obličeje vám pomůže snížit případné otoky očí, může pomoci s cystickým akné a dalšími chronickými kožními problémy.

Vyzkoušejte trik s potravinovou fólií

Potravinovou fólii nemusíte používat jen na vaření a balení potravin, využijte ji i v péči o vaši pleť. Její všestranné použití je dáno tenkým a lehkým materiálem. Na vyčištěný a osvěžený obličej naneste výživný denní krém, a to včetně rtů, a obličej přikryjte vrstvou potravinové fólie.

Ale pozor! Než fólii použijete, vystřihněte si z ní ovál, v němž předem vytvoříte otvory na oči, nos a pusu, abyste mohli dýchat. Pod fólií se začne vytvářet větší teplo, takže kosmetika se bude do kůže lépe vstřebávat.

Související články

Zdroje: www.prosvet.cz, www.living.iprima.cz, www.rehabilitace.info