Zlaté mléko
Zdroj: Yulia Gust / Shutterstock.com

Vyrobte si zlaté mléko: Zdravotní zázrak z kurkumy, který odstraní i kila navíc

Pokud neznáte či nepoužíváte kurkumu, děláte chybu. Je skvělým pomocníkem v kuchyni. Navíc si z ní můžete připravit zlaté mléko, které má léčivé a uklidňující vlastnosti. Tento zdravý nápoj vám zkrátka udělá dobře. Jak zlaté mléko funguje a jak si ho připravit?

Zlaté mléko patří mezi tradiční nápoje používané v Ajurvédě a připravuje se z kurkumového kořene, mléka, černého pepře a oleje. Někdo ještě přidává zázvor, med nebo javorový sirup.

Mezi největší přínosy zlatého mléka patří péče o pokožku. Ale uklidňuje i trávení, působí jako prevence před rakovinou, pomáhá při hubnutí a posiluje zdraví pokožky. Kurkumové mléko tak nemusíte pouze pít, ale můžete ho také mazat přímo na místo zánětu či podráždění. Pomáhá ale léčit i ekzém, růžovku a akné.

Léčivé účinky zlatého mléka

Při zánětu střev působí kurkumin, který zlaté mléko obsahuje, jako antibiotikum. Zmírňuje tedy zánět, podporuje trávení, ulevuje od křečí a nadýmání, no a v neposlední řadě podporuje vznik důležitých bakterií ve střevech.

Zlaté mléko je skvělé, i když chcete hubnout. Zrychluje totiž metabolismus a pomáhá tělu fungovat efektivněji, čímž spálí více kalorií a vy tím pádem snadněji shazujete přebytečná kila.

Kurkuma patří mezi oblíbené koření. Kurkuma patří mezi oblíbené koření. Zdroj: tarapong srichaiyos / Shutterstock.com

Tento nápoj má také antivirové účinky, tudíž díky němu můžete odstranit všechny infekce, které vás trápí. Pomáhá léčit dýchací systém a z něj vylučovat přemíru hlenu. Také zmírňuje bolest v krku a rýmu.

Zázrak jménem zlaté mléko se používá také k detoxikaci celého těla. Zejména pak čistí játra a eliminuje škodlivé produkty. Je tedy vhodné vypít minimálně jednu sklenici každý den, ideálně večer před spaním. Budete pak skvěle a klidně spát, a navíc vám budou fungovat celou noc trávicí procesy, tudíž v průběhu spánku hubnete.

kurkuma kurkuma Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jak si připravit zlaté mléko?

Suroviny:

5 g kurkumy

1 šálek mléka

1/2 čajové lžičky kardamonového prášku

1/4 čajové lžičky zázvoru

Postup:

Zahřívejte mléko v hrnci po dobu 3-4 minut, dokud nebude teplé. Smíchejt kurkumu, kardamonový prášek a zázvor a přidejte do mléka. Snižte teplotu na střední oheň a nechte směs vařit 1-2 minuty. Vyluhujte směs a užívejte si lahodnou chuť kurkumového mléka.

Zdroj: www.ceskozdrave.cz, www.dotekyorientu.cz, www.lifee.cz

Akční letáky