Léto je tu a vedro v plném proudu s ním. Proto je potřeba, abyste pečovali nejen o svou pokožku, aby se nespálila, nýbrž také o své vlasy. Jakmile se spojí teplo, vlhkost a záření slunce, může to být pro vlasy velice ošemetná situace.

Pokud se o své vlasy nebudete starat, mohou se velice lehce poškodit, a dokonce mohou i začít vypadávat. Podívejte se, jak těmto problémům lehce předejít, abyste se i v létě mohli chlubit bujnými kadeřemi.

Video, jak zabránit vypadávání vlasů, najdete na Youtube kanále Žaneta Florová:

Zdroj: Youtube

Padání vlasů v létě

Fakt, že byste si zpravidla měli mít vlasy pravidelně dvakrát až třikrát týdně, asi všichni znáte. Abyste však podpořili sílu vlasů v létě, zkuste do svého mycího rituálu přihodit hydratační kondicionér.

Ten udrží zdraví vašich vlasů v každém období. Dávejte si však pozor, jelikož některé hydratační kondicionéry jsou samá chemie. Snažte se proto najít nějaký, který je obohacený o přírodní ingredience.

Možná si to vždy neuvědomujete, ale na vašich vlasech se podepisuje i váš jídelníček. Proto je na léto naprosto ideální dieta, která je opravdu bohatá na živiny. Bílkoviny, minerály a vitamíny jsou naprostým klíčem k tomu, aby vaše vlasy zůstaly pevné a krásné i v opravdových nelidských vedrech.

Silné a pevné vlasy v létě

Pokud chcete, aby vaše vlasy měly co největší sílu, snažte se vyhýbat těsným účesům. Pro dámy s dlouhými vlasy to možná bude v létě nepříjemné, jelikož nikdo nechce mít ve třiceti stupních na hlavě koberec.

Ale musíte vzít v potaz, že těsnými účesy napínají vlasové folikuly, což vlasy oslabuje, a napomáhá tak jejich vypadávání. Nemusíte mít vlasy přímo rozpuštěné, jen si tolik neutahujte culíky a copánky pleťte co nejvíce na volno.

Poslední radou je, abyste nezapomínali na pokožku hlavy. Ta je totiž velice citlivá na horko a opravdu snadno se může spálit.

Proto si alespoň čas od času dopřejte masáž hlavy a svou pokožku hlavy hýčkejte pomocí horkého oleje. Masáž dokáže stimulovat průtok krve a podporuje nejen vaši pokožku, nýbrž i růst pevných vlasů.

Související články

Zdroje: vegmart.cz, freylish.cz