Problémových partií je samozřejmě více, nicméně zbavit se tuku na břiše a zamezit jeho ukládání je jedním z nejčastějších problémů. K vyrýsovanému pekáči buchet, pokud už nějaké zásoby máte, nepomohou stovky sklapovaček denně, ale mnohem sofistikovanější přístup. S tukem na těle je to složitější, než se na první pohled může zdát. Tuk z konkrétních partií bohužel nezmizí jen proto, že si to přejeme a cíleně posilujeme jen tu část těla. Cvičení je samozřejmě skvělá věc, ale ani ono samotné k vysněné postavě nestačí.

V jednoduchosti je síla

Ukládání tuku na břiše, ale i jinde, souvisí s mnoha faktory a nemusí nutně jít jen o přejídání, jak se mnozí domnívají. Abyste zabránili vytváření nechtěných zásob v oblasti pupku, zkuste si uvědomit pár základních věcí a snažit se je dodržovat. Uvidíte, že efekt se dostaví překvapivě rychle. Na co se zaměřit, se podívejte na videu:

Zdroj: Youtube


Samozřejmě špatné stravovací návyky a nedostatek pohybu zvyšují riziko tloustnutí. Tušili jste ale, že velmi negativně ovlivňuje všechny pokusy o snížení tukových zásob na břiše stres a nekvalitní spánek? Ba, co víc, zejména stres přímo podporuje ukládání tuku v oblasti břicha.

Vyspat se do růžova

V případě boje s nadváhou nebo s nevzhlednou tukovou pneumatikou kolem pasu dostává pojem kvalitní spánek úplně jiný rozměr.

Asi tušíte, že spánek je pro lidský organismus nesmírně důležitý. Tělo má během něj čas na regeneraci a odpočinek. Pokud z nějaké důvodu nemůžete spát nebo spíte nekvalitně, dochází ke zvýšenému vylučování stresového hormonu kortizolu a k vylučování hormonu ghrelinu, jenž zvyšuje chuť k jídlu. Nedostatek spánku jde pak ruku v ruce s rostoucím stresem, větším příjmem jídla a ukládáním zásob do oblasti pasu. Proto je velmi důležité vyřešit příčinu poruch spánku, pokusit se zmírnit stres a následně se pustit aktivně do odbourávání tuku.

Po malých krůčcích

Abyste tedy zabránili ukládání tuku v oblasti břicha, začněte malými krůčky. V první řadě dbejte na dostatek kvalitního spánku a snižujte stres. Můžete zkusit meditaci a jemnou jógu. Obojí má skvělé uklidňující účinky. Cvičte, ale nespoléhejte jen na posilování problémových partií. Svižná každodenní procházka vám poskytne mnohem větší službu.

Zase to jídlo

Postupně začněte se změnami v jídelníčku. Hlídejte si příjem vlákniny, která je pro váš organismus prospěšná. Díky ní bude zažívání fungovat jako na drátkách a nebudete mít tendence se přejídat. Potraviny s vyšším množstvím vlákniny mají mnohem lepší sytící efekt, to znamená, že po nich nebudete mít hned zase hlad.

Postupně zařazujte stále větší množství celozrnných příloh, nezapomeňte je doplnit zeleninou na všechny možné způsoby. Hlídejte si množství bílkovin, ty mají také skvělý sytící efekt, navíc je naše tělo používá pro stavbu svalů a neobejde se bez nich. Kromě toho, při zpracování bílkovin organismus vydá zdaleka nejvíce energie, než z nich získá vše potřebné. Velmi jednoduše řečeno, už při konzumaci bílkovin naše tělo spaluje energii.

Zapovězené sladké a alkohol

Vyhýbejte se zbytečným kaloriím. Nemusíte nutně zanevřít na vše sladké, ale určitě pro vás bude prospěšnější, pokud si k odpolední kávě dáte kousek domácí bublaniny z celozrnné mouky, než pokud sníte kupovanou čokoládovou tyčinku plnou jednoduchých cukrů a palmového oleje. Zároveň se vyhýbejte alkoholu. Jedna sklenka suchého vína problém znamenat nemusí, ale pamatujte na to, že alkohol povzbuzuje chuť k jídlu a negativně ovlivňuje spánek.

Související články

Zdoje: www.youtube.com, www.idnes.cz, aktin.cz