Zdroje: medicinenet.com, heall.com

Hubněte bez námahy, pomalu, ale jistě!

Rychlé to nebude, ale to je jen dobře. Pokud to myslíte s hubnutím vážně, jistě se chcete vyhnout opětovnému přírůstku na váze, který je známý jako jojo efekt. Pomalu, ale jistě vstříc úbytku na váze se vydejte s těmito fígly. Kterých deset triků vám může pomoci s hubnutím?

Také 5 Minute Crafts vám doporučí dokonce 15 tipů pro lenochy, jak zhubnout, jde někdy o úsměvná doporučení, ale třeba vás některá z nich nadchnou a zafungují:

Zdroj: Youtube

Ať už jste aktivní nebo ne, tyto změny v životosprávě vám mohou jen prospět. Pokud je to jen trochu možné, věnujte pozornost alespoň našim deseti doporučením. Pokud zařadíte do svého režimu i pohyb, půjde to samozřejmě ještě o něco rychleji. Nepřepalte start a neházejte flintu do žita příliš brzy!

Věnujte pozornost jídlu i pití

  • Jezte pravidelně a pestře. Diety zaměřené jen na příliš úzký okruh potravin bývají nejen neudržitelné, ale také nezdravé. Jídelníček má obsahovat zhruba 50 % sacharidů, 30 % tuků a asi 20 % bílkovin.
  • V jídelníčku si vybírejte kvalitnější a zdravější alternativy. Nemusíte přestat jíst, z dlouhodobého hlediska stačí, když se vyhnete sladkostem a vysoce zpracovaným potravinám. Rozmazlovat se můžete nejen saláty, ale i kvalitními masitými pokrmy. Různé speciality a poctivě vyrobené potraviny nejsou jen koláče plné drobenky.
  • Omezte množství. Jídlo navršené na talíři do kopce nepotřebuje nikdo. Najděte si misku nebo talířek, který je jen o něco menší, než je vaše běžná porce a zkuste jíst o 10 % menší porci.
  • Jezte pomalu a jídlo vychutnávejte i očima. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že na zasycení stačí často jen polovina porce, ale díky příliš rychlé konzumaci nedostane mozek signál, že už je tělo syté.
  • Nezapomínejte na pitný režim. Hlad je někdy skutečně převlečená žízeň a tekutiny potřebujete v létě i v zimě.
  • Alkohol je ohromně kalorický. Nemusíte se ho vzdát zcela, ale když jej omezíte, bude to jen dobře.

Hubnutí souvisí i s životosprávou

  • Na hubnutí má vliv i dostatečně dlouhý a kvalitní spánek, stejně jako na tloustnutí stres. Snažte se proto věnovat odpočinku i relaxaci adekvátní pozornost.
  • Nechcete-li se vzdát svého pohodlí a představa, že se budete potit u cvičení, je přímo strašlivá? Začněte alespoň chodit. V žádném případě nejde o rychlochůzi a nemusíte nikam daleko. Projděte se dnes okolo bloku, za týden to třeba zvládnete hned dvakrát.
  • Pokud chcete skutečně vědět jaký je váš kalorický příjem, vyzkoušejte si vést záznamy o tom, co jíte alespoň jeden týden, ať máte představu o potravinách a kaloriích, které představují. Aplikace vám pomohou s výpočtem kalorií a budete moci prozkoumat i alternativy.
  • Nenechejte se rozhodit přešlapy. To že jste to o víkendu přepískli v hospůdce nebo poslední dobou hřešíte a mlsáte sladké, neznamená, že vaše cesta tady končí. Jsme jen lidé, vytrvejte, vraťte se ke zdravějšímu způsobu životosprávy, pokračujte dál k cíli.

Související články