Zpravidla v počáteční fázi roku si mnozí z nás uvědomí, že hodování během vánočních svátků přineslo nějaké to kilo a špíček navíc. Pokud se nadbytečných kilogramů chcete zbavit a nevzhledné tukové polštáře zlikvidovat, začněte se nejen více hýbat a správně jíst, ale popíjejte nápoj, který vám s tím také pomůže.

Tajemství tkví v petrželi

Petržel se využívala již v dávných dobách, kdy jí byly připisovány magické schopnosti. Staří Římané věřili, že okusování listů petržele zlepšuje vnímání a intelektuální schopnosti. V současné době využíváme tuto bylinku ze všeho nejvíce k ochucování pokrmů, ale petržel má podle vědeckých studií mnoho dalších vlastností, které prospívají našemu zdraví.

Jak si připravit petrželový nápoj s citronem, se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Petrželový nápoj vyčistí i odbourává tuky

Pokrájejte si jeden svazek omyté plocholisté petržele na menší kousky, vložte ji do hrnce a zalijte 500 ml vody. Postupně přiveďte k varu, po pár minutách stáhněte z plotýnky a nechte odvar chvilku vychladnout. Poté sceďte přes sítko či plátýnko a jakmile bude mít nápoj teplotu možnou ke konzumaci, můžete jej začít pravidelně popíjet.

S petrželí budete hubnout rychleji

Pokud máte pár kilo navíc, může to být způsobené zavodněním organismu. A s tím si petržel umí dokonale poradit. Nejenže odvodňuje, ale navíc i odbourává toxické látky a podstatně urychluje metabolismus. Pokud tedy hubnete, je petržel skvělým parťákem. Jako bonus dostanete časem i velkou dávku energie.

Dostanete do těla i řádnou dávku vitamínů

Petržel se právem řadí mezi superpotraviny, protože má na náš organismus pozitivní vliv v mnoha směrech. Obsahuje zajímavou kombinaci živin, silicovou směs, flavonoidy a také vitamin C. Díky tomu je celkově podpořen imunitní systém. Pravidelný přísun petrželové natě vám zajistí nejen mladistvou pokožku, ale také zdravé klouby.

Stejně tak dokáže udržovat v dobré formě zrak, protože napomáhá v těle neutralizovat škodlivé UV záření. Kromě toho je petržel výborná na čištění krve, pro zdravé srdce, dobré nervy a také na lepší trávení.

Petrželový nápoj pravidelně, avšak s mírou

Pro organismus je správné vylučování tekutin z těla velmi důležité, protože močí odcházejí nežádoucí látky. A protože je petržel osvědčené diuretikum a silný antioxidant, tuto funkci řádně podpoří. Konzumovat byste měli jen přiměřené množství, proto nikdy nepijte více než 1 l petrželového nápoje denně.

Zdroje: www.varimedobroty.cz, www.bylinkyprovsechny.cz, www.farmazdravi.cz