Pokud se vám nepozdává vaše tučné či nafouklé bříško, koukejte s tím co nejdřív něco udělat. Není nic krásnějšího než vzpřímené tělo se zataženým pevným břichem, které vás navíc nikde netlačí a nepřekáží. Máme pro vás pár osvědčených tipů, jak zhubnout tuto partii účinně a s vychytávkami. Jaký máte typ břicha a jak se ho nejlépe zbavit?

Jak zhubnout bez cvičení a diety? Podívejte se na následující video:

Zdroj: Youtube

Nafouklé bříško z jídla

Nadýmání je jedním z nejčastějších symptomů gastrointestinálních obtíží na světě. Nejedná se o nic příjemného, obzvlášť pokud vás tyto nesnáze trápí dlouhodobě. Projevem je nejen vypouklé břicho, ale i nepříjemný pocit těsné kůže. V některých případech se velikost břicha neprojevuje, ale nepříjemné průvodní projevy nafouknutí jsou stejné.

Po ránu je břicho ploché a na pohmat tvrdé, ale během dne, a to především po jídle, se značně zvětšuje. Důvodem je hromadění plynů, které vznikají při zpracovávání potravy a může se jich utvořit až 6 až 8 litrů.

Jak se jich zbavit a zároveň zmenšit bříško?

Vyřaďte ze svého jídelníčku potraviny, které nadýmání způsobují. Jedná se především o moučné výrobky, cibuli, česnek, luštěniny, houby, třešně, švestky či artyčoky a především vše, co obsahuje umělá sladidla. Naopak si dopřávejte zázvor, který dokonale pomáhá správné peristaltice střev a likviduje choroboplodné zárodky. Popíjet můžete také odvar z fenyklových semínek, obsahuje totiž sloučeninu anethol, která uvolňuje trávicí trakt a umí si poradit s mnoha záněty.

Bříško z nadmíry stresu

Jednou z hlavních příčin nežádoucího břišního tuku je chronický stres, tj. nerovnováha kortizolu, stresového hormonu v nadledvinkách. Bohužel v současném tempu dnešní doby je jeho hladina v našem těle neustále zvyšována. Kortizol pomáhá dostat do krve cukr, aby měl organismus energii na rychlou reakci, například bránit se či utéct.

Jestliže však není tato energie využita pro fyzickou aktivitu, přemění se v tuk. Díky tomu pak často přicházejí pocity únavy, přetažení, podrážděnosti a nervozity, někdy i těžké deprese. Následkem toho jsme méně soustředění a potřebujeme dobíjet energii, kdy máme často na něco chuť.

Pokud je stav stresu dlouhodobý, bývá oslaben nejen imunitní systém, ale často se objevuje zvýšený krevní tlak, stupňuje se riziko srdečních chorob a trávicích problémů. Průvodním jevem bývají bolesti hlavy, migrény a hromadění se tuku v oblasti břicha. Bohužel se v tomto psychickém rozpoložení i špatně hubne.

Jak zhubnout bříško v tomto případě?

Pravidlo číslo jedna zní: Vyhýbejte se přílišnému stresu a všemu, co s ním souvisí. Když už se v jeho centru vyskytnete, zachovejte klid a počítejte si v duchu do deseti. Osvojte si také techniku meditace a správného plnohodnotného dýchání. A především se naučte relaxovat, bavit se a být v těchto chvílích naprosto uvolněný. A není od věci dát si nějaký akční sport, který vás oblaží, či si zvednout náladu ve společnosti fajn přátel.

Související články

Zdroje: www.tn.nova.cz, www.jimejinak.cz, www.aktin.cz