Chcete zhubnout v obličeji?
Zdroj: Profimedia

Jak zhubnout v obličeji. Pomohou vám tyto jednoduché triky

Máte pár kilo navíc, ale chcete v obličeji zvvýranit kontury a působit štíhleji? Nebo naopak problémy s váhou neznáte, a přesto vás trápí pocit, že je váš obličej poněkud odulý? Obojí je možné. Naučte se cviky, které vám pomohou vrátit správné linie tam, kde už nejsou, ale také se podívejte na nedostatky v životním stylu, které se možná odrážejí ve vaší tváři. 

Zdroje: www.prozeny.czwww.healthline.com

V obličeji se odráží víc než jen váha

Přírůstek na váze se projevuje na různých místech těla, včetně obličeje. Tuk uložený v podkoží může způsobit zvětšení obličeje a zploštění kontur. Oblasti, kde se tuk v obličeji nejčastěji hromadí, jsou tváře, brada a krk. Pokud se vám zdá obličej najednou příliš plný, nemusí jít o nadváhu. 

Jak zhubnout v obličeji?

Úbytek na váze se týká nejen tváře, ale celého těla. Takové změny jsou však především výsledkem úpravy stravovacího režimu, ale také pohybu, dostatku spánku a minimalizace stresů, které všechny souvisejí se změnami váhy. Nejinak je to i s hubnutím v obličeji.

oční jóga cvičení Jóga obličeje cílí záměrně na problematická místa.  Zdroj: shutterstock.com

Zhubněte v obličeji díky obličejové józe

Nicméně pokud chcete zacílit přímo na obličej, i to je možné. Se svaly tváře pracuje především obličejová jóga nebo gymnastika. Budete-li se pídit po původu, nejčastěji se má za to, že stejně jako klasické typy jógy i tato pochází z Indie. Jiné zdroje naopak hovoří o cvičení nebo obličejové gymnastice pocházející z Japonska či Číny, kde má pohyb a lidová medicína také tisíciletou tradici. Navíc k představě, že tato cvičení pocházejí odtud, svádí i fakt, že v západní civilizaci cviky proslavily především ženy s kořeny právě v těchto zemích Asie.

Která konkrétní cvičení můžete praktikovat, vám poradí Marta Dřímal Ondráčková:

Co ještě pomůže zhubnutí v obličeji?

Nejde však jen o cvičení, co může změnit, respektive čím je možné vylepšit vzhled vašeho obličeje. Dnes již nikdo nepochybuje o tom, že způsob života se odráží i na stavu našeho fyzična.

Jogurt si můžete vylepšit dle chuti a fantazie Pamatujte na příjem tekutin a zdravý jídelníček i dostatek spánku. Zdroj: Profimedia

V obličeji se nejvíce odráží nedostatek spánku, dehydratace či konzumace alkoholu. Co se týče dietních přešlapů, také vysoká konzumace rafinovaných sacharidů hraje roli, stejně tak jako sodíku a nedostatku vlákniny. Ať už hubnete nebo ne, snažte se mít jídelníček vyvážený a zdravý. I to přispěje ke svěžejšímu vzhledu, zdravému odvodnění organismu a štíhlejšímu obličeji.

 

Akční letáky