Zdroje: www.prozeny.cz, www.healthline.com

V obličeji se odráží víc než jen váha

Přírůstek na váze se projevuje na různých místech těla, včetně obličeje. Tuk uložený v podkoží může způsobit zvětšení obličeje a zploštění kontur. Oblasti, kde se tuk v obličeji nejčastěji hromadí, jsou tváře, brada a krk. Pokud se vám zdá obličej najednou příliš plný, nemusí jít o nadváhu.

Jak zhubnout v obličeji?

Úbytek na váze se týká nejen tváře, ale celého těla. Takové změny jsou však především výsledkem úpravy stravovacího režimu, ale také pohybu, dostatku spánku a minimalizace stresů, které všechny souvisejí se změnami váhy. Nejinak je to i s hubnutím v obličeji.

Zhubněte v obličeji díky obličejové józe

Nicméně pokud chcete zacílit přímo na obličej, i to je možné. Se svaly tváře pracuje především obličejová jóga nebo gymnastika. Budete-li se pídit po původu, nejčastěji se má za to, že stejně jako klasické typy jógy i tato pochází z Indie. Jiné zdroje naopak hovoří o cvičení nebo obličejové gymnastice pocházející z Japonska či Číny, kde má pohyb a lidová medicína také tisíciletou tradici. Navíc k představě, že tato cvičení pocházejí odtud, svádí i fakt, že v západní civilizaci cviky proslavily především ženy s kořeny právě v těchto zemích Asie.

Která konkrétní cvičení můžete praktikovat, vám poradí Marta Dřímal Ondráčková:

Zdroj: Youtube

Co ještě pomůže zhubnutí v obličeji?

Nejde však jen o cvičení, co může změnit, respektive čím je možné vylepšit vzhled vašeho obličeje. Dnes již nikdo nepochybuje o tom, že způsob života se odráží i na stavu našeho fyzična.

V obličeji se nejvíce odráží nedostatek spánku, dehydratace či konzumace alkoholu. Co se týče dietních přešlapů, také vysoká konzumace rafinovaných sacharidů hraje roli, stejně tak jako sodíku a nedostatku vlákniny. Ať už hubnete nebo ne, snažte se mít jídelníček vyvážený a zdravý. I to přispěje ke svěžejšímu vzhledu, zdravému odvodnění organismu a štíhlejšímu obličeji.

Související články