Znáte cviky na zlepšení pokožky krku?
Zdroj: Shutterstock

Povolená kůže na krku: 10 minut denně a je po problému

Obáváte se nepěkné kůže na krku, anebo už se vám zdá, že to není ono? Nenechte se rozhodit a zakročte hned. „Nikdy není pozdě," říká zakladatelka moderní metody obličejové jógy. Naučte se procvičovat krk a zmírněte projevy stárnutí bez chirurgyckých zákroků!

Zdroje: jakzdrave.czmedcz.com

I kůže na krku ztrácí elasticitu

Mladistvý vzhled uvítá každá žena, a to i všechny ty, které se stárnutí nebrání. I když nám šediny nebo změna vzhledu nemusí nutně vadit, neznamená to, že se nám nelíbí vypadat pěkně a mladistvě.

Většina z nás se však věnuje intenzivně obličeji i vlasům a málokdo pečuje o pokožku krku a dekoltu. Proto pamatujte na tyto části těla už nyní a krém na tvář aplikujte i tam. 

Více než 80 % pacientů s nádory krku představují kuřáci. Kouření se odráží na kvalitě pleti.  Zdroj: Phovoir / Shutterstock.com

Povolená kůže na krku je běžný problém, který se vyskytuje u žen i mužů různého věku. Může být způsoben mnoha faktory, jako je stárnutí, nadměrné opalování, ztrátou elasticity kůže nebo svalové hmoty na krku. Existují různé způsoby, jak zlepšit povolenou kůži, včetně cvičení, používání krémů a sér na pokožku krku a využití procedur, jako je laserové omlazení nebo plastická chirurgie.

Nepříjemné spáleniny dokážou pokazit dovolenou Nedostatečná ochrana pokožky před slunečním zářením přispívá k jejímu stárnutí.  Zdroj: yurakrasil / Shutterstock.com

Jak procvičit kůži na krku a zmírnit projev stárnutí?

I velmi štíhlé starší ženy trpí na povolenou kůži na krku, které se také říká lidově želví krk. Ženy pak krk maskují vysokými límečky nebo šátky, protože i když jde o věc přirozenou, dramaticky zhoršuje vzhled, třeba že dáma na svůj věk jinak nevypadá.

Opláchněte si každé ráno obličej studenou vodou a naneste na něj mandlový olej. Običejová jóga je skoro jako elixír mládí.  Zdroj: shutterstock.com

Abyste takové stárnutí kůže zmírnili, používejte kosmetiku, chraňte pokožku před sluncem, ale také aktivně napomožte zlepšení situace. S tím vám může pomoci například obličejová jóga čili gymnastika.

Jak na to vám poradí autorka tohoto videa. Je velmi šikovná a v několika minutách vám představí celouřadu cviků na procvičení svalů na krku i tváři:

Přípravky pro elasticitu a zpevnění pokožky krku

Kromě cvičení zkuste pokožku také stimulovat a částečně jí navrátit elasticitu a pevnost i pomocí kosmetických přípravků. Můžete se rozhodně svěřit do rukou známých značek a přípravků s kyselinou hyaluronovou i různých zpevňujících sér, kosmetiky s efektem liftingu či zpomalení stárnutí.

Mandlový olej je skvělý pro podporu elasticity kůže. Mandlový olej je skvělý pro podporu elasticity kůže. Zdroj: Profimedia

Jestliže chcete sáhnout po přírodních prostředcích, najděte si svého favorita mezi ovesným, mandlovým, jojobovým, olivovým čí kokosovým olejem. Všechny tyto oleje jsou skvělé pro zlepšení kvality kůže, nicméně citlivost vaší pokožky a její mastivost je dalším kritériem, které budete muset respektovat. Vyskoušejte proto jmenované oleje a najděte si takový, který vám vyhovuje po všech stránkách. 

Akční letáky