Zdroje: ncbi.nlm.nih.gov, jakzdrave.cz, www.youtube.com

Stárnutí v obličejí a povislá víčka

Povislá víčka jsou klasickým příznakem stárnutí v obličeji. I malá změna k lepšímu znamená velkou proměnu nejen ve vizáži, ale také sebevědomí. Tělesné křivky, ale hlavně tvář jsou pro ženy, ale i muže důležité.

Tyto detaily v obličeji je rozhodně možné ovlivnit i různými kosmetickými zákroky, ale ne všichni toužíme po injekcích či skalpelech. Kosmetické přípravky a krémy nebývají dostatečně účinné a ceny těch lepších jsou značně vysoké. Co však dokáže vzhled okolí očí omladit k naší spokojenosti zadarmo?

Jak obličejové svalstvo trénovat? Podívejte se na toto krátké video, ve kterém vás Danielle Collins ukáže dva způsoby procvičování obličeje k pozvednutí očních víček.

Zdroj: Youtube

Odpovědí může být podle vědeckých studií i obličejová jóga či gymnastika. Oční víčka je také možné procvičovat. Cviky se zabývají nejen víčky, ale všemi částmi obličeje, podbradku i krku. Procvičování není náročné, a i když jsou výsledky někdy patrné už po první sadě opakování cviku, zásadní je především vytrvat a cvičení věnovat každý den pár minut.

Jen několik minut každý den, může posílit a protáhnout jemné obličejové svalstvo. Jen ve tváři máme okolo 40 svalů, které ovlivňují nejen to, jak vypadáme, ale také jak se tváříme v určitých situacích. Částečné znehybnění těchto svalů díky kosmetickým zásahů bývá právě nepříjemným vedlejším účinkem. Tvář sice získá mladistvější vzhled, ale za cenu omezené hybnosti.

Cviky na procvičování povadlých víček

Jsou to cviky nenáročné a jako pomůcky vám postačí vlastní prsty. V prvním cviku si pomůžete prsty tak, že budete okolí, respektive obočí jemně štípat. Není nutný silný tlak, v žádném případně byste neměli mít pocit bolesti. Polštářky prstů přitahujte jemně k sobě jemnou kůži v oblasti pod a nad obočím. Cvik opakujte asi minutu a ideálně každý den.

Při druhém cviku prsteníčky přidržíte pokožku těsně pod obočím u kořene nosu, zavřete oči a prsty mírně táhněte pokožku nahoru, zatímco zavřete víčka, takže ta zas přirozeně táhnete dolů. Snažte se udržet víčka zavřená po dobu deseti až dvaceti vteřin, opakujte každý den tento cvik třikrát za sebou.

Co dalšího může ovlivnit vzhled okolí očí a víček?

Nikdy nezapomínejte, že vzhled očí a jeho okolí je také následkem kvalitního či naopak nedostatečného spánku. Pro zklidnění a splasknutí kůže v okolí očí pomohou nejen oblíbené chladivé plátky okurek, ale také například vystydlý sáček s použitým černým či heřmánkovým čajem.

Tyto staré triky rozhodně také fungují a není důvod jich nevyužít. Čaj má přece doma každý, jeho použití je bezpečné a také poměrně příjemné. Čaj působí i jemně antisepticky, takže vám rozhodně stav očního okolí nezhorší.

Související články