Máte rádi banány a nikdy jich pro vás není dost? Pak je pro vás ideální rychlá japonská banánová dieta, která vás hodí do formy za pár dní, a navíc si díky ní ještě dopřejete své oblíbené exotické ovoce každý den.

Základem této revoluční diety, která se stává čím dál tím oblíbenější ve světě, je nutnost jíst každé ráno banány a následně pít celý den dostatečné množství vody pokojové teploty. Nic složitého to není a budete překvapeni, jak účinný je to postup. Pojďme si představit dietní plán.

Ráno jíte banány a pak pijete teplou vodu

Ráno je nutné sníst jeden banán a hned poté vypít sklenici vody pokojové teploty. Do oběda nic nejezte, aby tato kombinace mohla konat svou práci. Banány se totiž v těle mění na škrob, který je základním kamenem hubnutí. Zlepšuje totiž trávení, zasytí a dopřává výživu buňkám. Dalším důležitým faktem hubnutí je nepřetěžovat žaludek. Jezte tedy jen 80 % své porce, která vám je naservírována. Uvidíte, jak se vám uleví a nebude vám těžko.

Nutností je pít hodně vody pokojové teploty. Teplejší voda totiž prospívá správnému metabolismu. Nepijte ale mléko ani alkohol. Oběd si dejte kolem dvanácté. Ideální je libové maso, luštěniny či jiné lehké jídlo, které zasytí na druhou polovinu dne. Po obědě je důležité se jít na půl hodinky projít. K svačině vám pak bude stačit jen kousek ovoce nebo zeleniny.

Nevečeřte později než v osm

Večeřet byste měli nejpozději ve dvacet hodin, ale ideálně ještě tak o hodinu dříve a potom už nic nejíst. Nečekejte tak, než vám začne kručet v břiše a jděte spát co nejdříve. Dostatek spánku je v boji s kilogramy nezbytný.

Skvělá informace je, že k obědu i k večeři můžete jíst tolik ovoce, kolik hrdlo ráčí. Banány jsou skvělé v tom, že navozují pocit sytosti a snižují pocit hladu. Jsou bohaté na draslík, hořčík a vlákninu, které pomáhají správně pracovat trávícímu traktu. Navíc se budete cítit skvěle a plni energie. Vaše hladina cukru v krvi bude vyrovnaná a vy budete pohodlně a bez trápení hubnout.

Zdroj: www.prirodajelek.cz, www.prozeny.cz, www.babinet.cz