Věnovat se vlastnímu tělu či duševnímu zdraví není rozhodně nic sobeckého, takovou péči si zaslouží úplně každý. Navíc v podání Jin Shin Jyutsu jde o prosté cviky, kterých si vaše okolí ani nevšimne, nezdrží vás, nepotřebují spoustu času, ani speciální pomůcky. Co je zač tato japonská technika zdraví?
Zdroje: ncbi.nlm.nih.gov, de.wikipedia.org, www.prozeny.cz
Staré japonské umění vám pomůže relaxovat
Naučit se relaxovat během dne je dovednost, která je neobyčejně cenná. Ne všem vyhovují stejné metody, proto se hodí trochu zapátrat a zjistit, co pro sebe můžeme každý den udělat.
Můžeme se naučit relaxaci a samoléčbě od Japonců?
Vyzkoušejte například jednoduché mačkání prstů na rukou, a pokud se vám zalíbí, podívejte se i na další cviky Jin Shin Jyutsu. Hodit se budou kdykoli a kdekoli. Navíc prý touto starobylou technikou můžete ovlivnit víc než jen pocit odpočatosti, ale také své celkové zdraví, což potvrzují i vědci.
Podívejte se, jak může takové prosté procvičení vypadat. Prsty na ruce podle Jin Shin Jyutsu reprezentují starosti, obavy, hněv, nejistotu a sebevědomí. Každý prst zvlášť obejměte prsty vaší druhé ruky, mírně zmáčkněte a držte minutu až dvě:
Japonské Jin Shin Jyutsu
Tento cvik už za pět minut slibuje celkové uvolnění, vnitřní pokoj i odplavení stresu. Jde o techniku Jin Shin Jyutsu (Džin-šin-džutcu), která napomáhá vrátit tělu rovnováhu. Jde o starodávný způsob samoléčby z Japonska, zakládá se na proudění energie, respektive 26 párových „bezpečnostních zámků“ těla, díky jejichž stimulaci může každý napomoci zlepšení svého zdraví.
Výhodou techniky je její použítí kdykoli a kdekoli.
Na začátku dvacátého století se prastarému umění začal věnovat Jin (někyd také Jiro, Džiro) Murai, který jej znovuobjevil v díle Kodjiki (Kodžiki). I tento propagátor japonského učení napřed pečoval o své vlastní zdraví a později se věnoval i osvětě. Jeho studentka Mary Burmeisterová pocházející z amerického Seattlu, pak představila Jin Shin Jyutsu v západním světě.