Víte, jak staré japonské učení radí relaxovat?
Zdroj: Profimedia

Proč si Japonci každý den mačkají prsty na rukou? Budete to dělat taky

Věnovat se vlastnímu tělu či duševnímu zdraví není rozhodně nic sobeckého, takovou péči si zaslouží úplně každý. Navíc v podání Jin Shin Jyutsu jde o prosté cviky, kterých si vaše okolí ani nevšimne, nezdrží vás, nepotřebují spoustu času, ani speciální pomůcky. Co je zač tato japonská technika zdraví?

Zdroje: ncbi.nlm.nih.govde.wikipedia.orgwww.prozeny.cz

Staré japonské umění vám pomůže relaxovat

Naučit se relaxovat během dne je dovednost, která je neobyčejně cenná. Ne všem vyhovují stejné metody, proto se hodí trochu zapátrat a zjistit, co pro sebe můžeme každý den udělat.

Můžeme se naučit relaxaci a samoléčbě od Japonců? Můžeme se naučit relaxaci a samoléčbě od Japonců? Zdroj: Profimedia

Vyzkoušejte například jednoduché mačkání prstů na rukou, a pokud se vám zalíbí, podívejte se i na další cviky Jin Shin Jyutsu. Hodit se budou kdykoli a kdekoli. Navíc prý touto starobylou technikou můžete ovlivnit víc než jen pocit odpočatosti, ale také své celkové zdraví, což potvrzují i vědci

Podívejte se, jak může takové prosté procvičení vypadat. Prsty na ruce podle Jin Shin Jyutsu reprezentují starosti, obavy, hněv, nejistotu a sebevědomí. Každý prst zvlášť obejměte prsty vaší druhé ruky, mírně zmáčkněte a držte minutu až dvě:

Japonské Jin Shin Jyutsu 

Tento cvik už za pět minut slibuje celkové uvolnění, vnitřní pokoj i odplavení stresu. Jde o techniku Jin Shin Jyutsu (Džin-šin-džutcu), která napomáhá vrátit tělu rovnováhu. Jde o starodávný způsob samoléčby z Japonska, zakládá se na proudění energie, respektive 26 párových „bezpečnostních zámků“ těla, díky jejichž stimulaci může každý napomoci zlepšení svého zdraví.

Výhodou techniky je její použítí kdykoli a kdekoli. Výhodou techniky je její použítí kdykoli a kdekoli. Zdroj: Profimedia

Na začátku dvacátého století se prastarému umění začal věnovat Jin (někyd také Jiro, Džiro) Murai, který jej znovuobjevil v díle Kodjiki (Kodžiki). I tento propagátor japonského učení napřed pečoval o své vlastní zdraví a později se věnoval i osvětě. Jeho studentka Mary Burmeisterová pocházející z amerického Seattlu, pak představila Jin Shin Jyutsu v západním světě.

Akční letáky