Nakopněte svůj organismus a zbavte se pocitů nepříjemné únavy! Máme pro vás tip, který nezklame, a navíc vám pomůže i zhubnout. Stačí znát recept na detoxikační nápoj, který vám pomůže pomoci pročistit tělo a omládnout.

Chcete se dozvědět o detoxikaci jablečným octem více? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu DoctorOZ:

Zdroj: Youtube

Proč tělo detoxikovat

Faktem je, že je naše tělo vystaveno mnoha toxickým zátěžím, které se vyskytují nejen v ovzduší, ale i v potravinách a prostředcích, které denně využíváme. Odráží se to na našem zdraví a také nadměrné únavě.

Proto není od věci organismu alespoň jednou do roka ulevit a dopřát mu řádnou očistu. Výborným prostředkem jsou detoxikační nápoje.

Jablečný ocet

Máme pro vás tip, kde hraje klíčovou roli jablečný ocet. Má velmi pozitivní vliv na metabolismus a správné trávení, zároveň výborně čistí vaše játra a lymfatický systém. Skvěle ho však doplňují i další ingredience. O které se jedná?

Citronová šťáva

Přirozenou detoxikaci dokonale podpoří i šťáva z čerstvého citronu. Na tělo působí zásaditě a pomáhá regulovat pH. Citronová šťáva je také účinnou dávkou energie, která se brzy odrazí i na lepší kvalitě pokožky, rozzáří vaši pleť a posílí imunitu.

Koření

Dalšími potřebnými ingrediencemi jsou skořice, kajenský pepř a zázvor. Obsahují sloučeniny látek, které pomáhají snižovat záněty, podporují kvalitní trávení a zrychlují váš metabolismus, a tedy i zdárné hubnutí, a to hlavně v oblasti břišních partií. Do nápoje si lze dodat i trochu medu, který obsahuje důležité a zdraví prospěšné látky a nápoj lehce osladí.

Jak detoxikační nápoj připravit

Nejprve si dejte ohřát ½ l čisté vody a pak do ní přidejte 2 polévkové lžíce jablečného octa. Následně vmíchejte i ½ až 1 lžičku mletého nebo nastrouhaného čerstvého zázvoru, ¼ lžičky skořice a špetku kajenského pepře. Nakonec dodejte 2 polévkové lžíce citronové šťávy a 1 lžičku kvalitního medu. Veškeré ingredience řádně promíchejte a popíjejte nápoj třikrát denně asi 20 minut před jídlem po dobu 2 až 3 týdnů.

Další účinky jablečného octa na zdraví

Jablečný ocet je přírodní prostředek, který má širokou škálu zdravotních benefitů. Je bohatý na enzymy a probiotika, což podporuje zdraví trávícího traktu a napomáhá při trávení. Pravidelné užívání jablečného octa může přispět ke stabilizaci hladiny cukru v krvi, což je zvláště užitečné pro lidi s cukrovkou typu 2. Díky svým antibakteriálním vlastnostem může jablečný ocet pomáhat při boji proti infekcím a podporovat imunitní systém. Jeho kyselé pH také pomáhá udržovat zdravou pleť, přičemž snižuje akné a zlepšuje celkový tón pleti. Navíc, jablečný ocet je známý svou schopností podpořit hubnutí tím, že zvyšuje pocit sytosti a napomáhá při spalování tuků.

Kdo by neměl užívat jablečný ocet

Jablečný ocet, ačkoli má mnoho zdravotních výhod, by neměli užívat někteří lidé kvůli možným negativním účinkům na jejich zdraví. Osoby s žaludečními vředy nebo gastritidou by se měly vyhnout jablečnému octu, protože kyselina octová může dráždit jejich žaludeční sliznici a zhoršit jejich stav. Lidé s chronickým onemocněním ledvin by také měli být opatrní, protože jejich těla nemusí být schopna efektivně zpracovávat kyselé látky. Rovněž by ho neměli užívat lidé užívající diuretika nebo léky na snížení hladiny draslíku, protože jablečný ocet může ovlivnit hladiny draslíku v těle. Vždy je nejlepší se poradit s lékařem, než začnete pravidelně užívat jablečný ocet jako doplněk stravy.

Související články

Zdroje: www.draxe.com, www.fresh.iprima.cz, www.zena-in.cz