V podstatě všechno, co můžete sníst, se dá požít na výrobu pleťové masky. Využijte sílu přírodních látek a namixujte si masku plnou vitamínů a ošetřujících látek přesně na míru vaší pleti.

Vybírejte podle typu pleti

Při volbě surovin přihlédněte k typu vaší pleti, majitelky té citlivé se vyvarují kyselejšího a dráždivého ovoce. Hotovou masku nejprve vyzkoušejte na malém kousku pokožky, zda nevyvolá alergické podráždění. Pro výživu suché pleti jsou vhodné mastnější ingredience jako smetana, olej, banán či avokádo, mastnější pokožka požaduje lehčí přísady, například jogurt, okurku či mléko. Med, ovesné vločky a droždí jsou vhodné téměř pro všechny typy pleti.

Masky nanášejte na očištěnou tvář, krk a dekolt, před aplikací je vhodné pokožku i prokrvit, aby lépe přijímala výživné látky. Proveďte krátké napaření nad horkou lázní, lehkou masáž nebo jemný peeling, poté naneste masku v tenké vrstvě na pokožku, vynechte oblast očí a okolí rtů. Masku nechte působit po stanovenou dobu (nejčastěji 15-20 minut, maximálně půl hodiny) a poté omyjte vlažnou vodou, osušte a namažte hydratačním krémem.

Jablečno-skořicová maska na mastnou pleť

Pleťová maska z těchto surovin čistí a stahuje póry, má lehké antiseptické účinky, hydratuje a ošetřuje pleť.

Nastrouhejte jedno jablko, přidejte dvě lžíce bílého jogurtu, lžíci drcených ovesných vloček, lžičku medu a půl lžičky mleté skořice. Směs naneste na pokožku a nechte působit asi 20 minut.

Výživná banánová maska pro suchou pleť

Suchou pleť potěšíte maskou vytvořenou z rozmixovaného banánu smíchaného s jedním žloutkem a trochou kvalitního olivového oleje. Vzniklou jemnou kašičku naneste na očištěnou pokožku a nechte působit 20 minut.

Dýňová maska proti vráskám

Dýně představuje velký přírodní zdroj vitamínů a antioxidantů. Kromě toho, že je chutná a zdravá, ji můžete využít v boji proti vráskám. Smíchejte 4 lžíce rozmixované dýně s medem a zřeďte mlékem dle potřeby. Naneste na obličej a po 20 minutách smyjte.

Uklidňující maska pro citlivou pleť

Citlivá pleť potřebuje jemnou péči, používejte tedy šetrné suroviny bez agresivních přísad. Jemnou a vyživující masku připravíte rozmačkáním zralého avokáda, víc vaše pleť nepotřebuje. Ošetřující masku pro citlivou pleť připravíte také ze dvou lžic bílého jogurtu smíchaného se lžící medu. Masku nechte zaschnout a působit 20 minut.

Unavená pleť čerpá osvěžení z ovoce

Hydrataci unavené pokožky zajistí okurková maska připravená z nastrouhané salátové okurky a jogurtu nebo tvarohu. Naneste na obličej a nechte působit 15 minut. Probudit a osvěžit unavenou pokožku dokážou i ovocné enzymy z ovoce, například z papáje. Rozmixujte dužinu ze zralé papáje a nařeďte na vhodnou konzistenci smetanou. Doba působení je delší, na pokožce ji ponechte až půl hodiny.

Citrónová maska pro pročištění pleti

Pijete každé ráno vodu s citronem? Trochu si odlijte a opláchněte obličej. Citróny čistí pleť, stahují póry a ošetřují problematické partie. Případně zkuste pleťovou masku připravenou ze šťávy z jednoho citrónu, lžičky medu a lžíce tvarohu. Na pokožce ponechte 15 minut a poté opláchněte.