Vytvořte si elixír na játra z citronu a olivového oleje.
Zdroj: Shutterstock

Muži v Itálii si tohle dávají každý den nalačno. Je to balzám na játra

Játra jsou motorem našeho života, a proto byste o ně měli pečovat. Dopřejte jim přírodní ingredience, které jim poslouží jako lék. Navíc se celkově pročistíte, což se teď před blížícím se jarem náramně hodí.

Elixír pro játra

Játra jsou vlastně energetická továrna našeho těla. Pokud dobře funguje a není zanesená toxiny, jsme plni energie a chuti do života. Opačný stav je často doprovázen nadměrnou únavou společně s pocity smutku, někdy i zloby a vzteku. Pomoci vám může elixír, kterým dopřejete játrům očistnou kúru. A budou vám stačit jen dvě běžně dostupné ingredience.

Inspirovat se můžete na videu zde:

Olivový olej s citronovou šťávou

K výrobě tohoto blahodárného léčiva budete potřebovat pouze 1 polévkovou lžíci kvalitního olivového oleje a pár kapek čerstvé citronové šťávy. Dopřejte si tuto zdravotní medicínu každé ráno. Má to pro vaše tělo mnoho pozitivních přínosů a v Itálii ji s oblibou využívají i muži.

olivový olej citron K výrobě tohoto blahodárného léčiva budete potřebovat pouze 1 polévkovou lžíci kvalitního olivového oleje a pár kapek čerstvé citronové šťávy. Zdroj: Shutterstock

Kombinace těchto dvou ingrediencí přispěje k promaštění žaludeční sliznice, pročištění tlustého těla, žlučníku a k lepší činnosti jater. V obou případech se totiž jedná o silné antioxidanty, které přispívají k dokonalé očistě těla.

Při pravidelné konzumaci se vám značně uleví i od bolestí kloubů a revmatismu. Stejně tak vám budou nápomocné při rozpouštění žlučníkových nebo ledvinových kamínků. Dokonce se vám bude časem i lépe spát.

Jak pomáhá játrům?

Jednou z nejvýznamnějších výhod je očista jater. Pokud jsou přetížena, jsou častým projevem otoky, bolesti hlavy a někdy i zápach z ústní dutiny. Právě tyto projevy vám dávají najevo, že byste měli játrům odlehčit. A k tomu vám dokonale pomůže právě olivový olej s citronovou šťávou.

Olivový olej

Používejte olivový olej vyrobený za studena, a to v té nejvyšší kvalitě. Právě takový je velmi přínosný celému kardiovaskulárnímu systému. Podílí se také na snižování nezdravého cholesterolu, podporuje správný krevní oběh a celkové zdraví žil a tepen.

Citronová šťáva

Jedná se o zdroj mnoha vitaminů a dokonalý čistič těla. Zároveň odbourává tuky, a podporuje tak i úspěšně hubnutí.

Není snad nikdo, kdo by neznal klasický Caesar salát. Někdo má oblíbenou čistou variantu, jiný dává přednost verzi s masem. Základ je však vždy stejný. Olivový olej a citron jsou dodnes typickou ingrediencí pro středomořskou kuchyni. Zdroj: profimedia.cz

Jde i o výbornou zálivku

Už staří Římané znali sílu kombinace těchto dvou cenných surovin a nazývali ji „tekutým zlatem“. Olivový olej a citron jsou dodnes typickou ingrediencí pro středomořskou kuchyni. Je totiž léty prověřeno, že se podílí na zpomalení procesu stárnutí a celkovém posílení zdraví.

Neváhejte tedy používat tyto dvě složky i v kuchyni, například k přípravě salátů, k namočení bagety či dochucení ryb a mořských plodů.

Zdroje: www.eft-terapeut.webnode.cz, www.prirodajelek.cz, www.farmazdravi.cz

Akční letáky